Спеціальні потреби

Джо Байден привітав вирішення торгівельної суперечки із ЄС, що тривала 17 років


США і ЄС - та інші демократії - сильніші, коли працюють разом, аби досягнути таких спільних цінностей, як чесна конкуренція і прозорість. Так в офіційній заяві Білого дому президент Джо Байден прокоментував успіх у завершенні затяжної торгівельної суперечки між американською та європейською сторонами.

Суперечку, що тяглась 17 років, спровокували субсидії для авіавиробників Boeing та Airbus, й відтоді сторони накладали мита: загалом вони стосувались 7,5 мільярдів доларів експорту з ЄС до США й 4 мільярдів доларів експорту зі США до ЄС.

У своїй заяві Байден також підкреслив, що сторони "домовились працювати разом, щоб кинути виклик і протистояти неринковим практикам Китаю, що дають китайським компаніям у цьому (авіаційному ред.) секторі несправедливу перевагу".

"США і ЄС працюватимуть разом у конкретних напрямках, щоб відобразити наші високі стандарти, включаючи співпрацю із внутрішніми та зовнішніми інвестиціями й передачею технологій. Це модель, яку ми можемо збудувати, щоб протистояти іншим викликам, які ставить китайська економічна модель", - ідеться у повідомленні американського лідера.

Переговори про припинення цих мит Джо Байден вів із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Шарлем Мішелем під час саміту США-ЄС. Вони домовились припинити накладання мит протягом п'яти років.

"Зустріч розпочалася із прориву у суперечці з авіавиробниками. Сьогодні ми переходимо від судового процесу до співпраці. Ми припиняємо найдовший торговий спір в історії СОТ. Ми виконуємо обіцянки", - йдеться у Twitter фон дер Ляєн.

CNBC повідомляє, що на тлі новин акції Boeing та Airbus, що домінують на світовому ринку виробників літаків, зросли. Зараз індустрія відновлюється після збитків, завданих пандемією коронавірусу.

Самі компанії також привітали рішення. "Все, що допомагає у цій висококонкурентній галузі й запобігає цим жахливим втратам для усіх сторін через мита" - це добре, заявив один із керівників Airbus Крістіан Шерер. "Boeing вітає угоду із Airbus та ЄС, що вся майбутня підтримка уряду для розвитку й виробництва комерційних літаків повинна надаватись на ринкових умовах", - йдеться у заяві Boeing.

Також під час саміту сторони обговорювали розбіжності, які призвели до призупинених, але не скасованих мит, які попередник Байдена, Дональд Трамп, запровадив 2018 року на імпорт європейської сталі й алюмінію. Як пише AP, чи вдасться вирішити цю суперечку - й досі невідомо. При цьому фон дер Ляєн заявила, що "упевнена, що ми знайдемо вихід" із цього питання.

Як Голос Америки повідомляв раніше, від саміту США-ЄС очікують, що Байден та лідери ЄС знову підтвердять спільність поглядів, коли йдеться про оцінки дій авторитарних режимів, насамперед Росії і Китаю. Але попри принципову позицію ЄС, серед окремих країн Європи існують помітні розбіжності у поглядах на те, як саме вести справи з Росією, що підтверджує, зокрема, небажання Німеччини відмовитися від проекту газопроводу Північний потік-2.

Дивіться також: Президент Байден про зустріч з Путіним

Президент Байден про зустріч з Путіним. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG