Спеціальні потреби

Байден-Росії: Приберіть сепаратистів!


Сполучені Штати вимагають від Росії почати виконувати женевські домовленості про деескалацію конфлікту на Сході України.

«Жодна країна не повинна погрожувати своїм сусідам розміщуючи своє військо вздовж кордонів. Ми закликаємо росіян забрати свою армію від кордонів – жодна країна не має права дестабілізувати ситуацію у сусідів. Ми закликаємо Росію припинити підтримувати людей, які ховаються за масками і одягнені у військову уніформу без упізнавальних знаків, і які провокують безпорядки на сході країни. Ми дуже чітко заявили – продовження провокаційної поведінки Росії призведе до більших втрат і ще більшої ізоляції», - заявив у Києві віце-президент США.

Байден схвально відгукнувся про кроки, які зробила українська влада на виконання женевських домовленостей. Зокрема підготовку амністії для учасників протестів, які звільнять адміністративні будівлі, та спроби діалогу із Сходом.

Черга діяти за Росією:
«Останні декілька днів від російських посадовців ми чули багато заяв. Але зараз Росії досить говорити – час почати діяти. Треба виконувати те, що вони пообіцяли: забрати проросійських сепаратистів, звільнити будівлі, розблокувати дороги, погодитися на амністію. Це нескладно зробити!»

Позиція Сполучених Штатів щодо Криму – залишається без змін, підкреслив віце-президент Байден:

«Жодна країна не має права взяти і захопити частину іншої держави. Жодна! І ми ніколи не визнаємо незаконну окупацію Криму Росією, як цього не визнає і весь світ».

Вашингтон і надалі готовий надавати Україні підтримку: фінансову та в сфері енергетичної безпеки. Українські військовим США обіцяють сучасні засоби зв’язку, транспорт та засоби виявлення вибухівки вартістю 20 мільйонів доларів.

Дивіться також : Пайфер назвав майбутні вибори "критичними" для України

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG