Спеціальні потреби

Актуально

Байден: Україна має позбутись корупції, щоб приєднатися до НАТО

Україна може вступити до Північноатлантичного альянсу, якщо виконає необхідні вимоги, зокрема, зможе подолати корупцію, а російська агресія не повинна стати на заваді приєднанню до Альянсу. Про це президент США Джо Байден заявив під час прес-конференції у Брюсселі під час саміту країн НАТО.

"Україна хоче чіткої відповіді щодо перспективи приєднання до НАТО, якою буде ваша відповідь" й "чи вторгнення Росії до частини України назавжди виключає можливість вступу України до Альянсу, адже тоді це означатиме, що НАТО й США повинні будуть захищати українців від Росії?", - запитали журналісти американського лідера.

"Відповідь на друге питання - ні", - сказав Байден. - "Щодо першого питання, то залежить від того, чи вони виконають умови. Їм усе ще потрібно вичистити корупцію, відповідати іншим вимогам, щоб почати виконувати План дій щодо членства у НАТО, тож побачимо".

"Тим часом", - підкреслив президент США, - "ми зробимо все, що можемо, щоб допомогти Україні продовжити протистояти прямій російській агресії. І це залежить не лише від мене, чи ми матимемо можливість визначити, чи Україна може приєднатись до НАТО, це залежить від Альянсу й як він проголосує. Але я знаю точно, що їм потрібно буде переконати (країни-члени - ред.), і це буде непросто".

"Кілька років тому я виступав перед Верховною Радою, сказавши, що Україна має шанс, який раніше не випадав в її історії, - створити націю із дійсно демократично обраною владою, не корумпованою та олігархізованою. І я підкреслив для них у цій промові, що вони увійдуть в історію як батьки-засновники України, якщо дійсно зроблять це. І їм потрібно іще чимало зробити".

Байден продовжив: "Але це не виправдовує агресивні російські дії на Донбасі чи на морі чи на іншій території України. І ми допомагатимемо Україні підтримувати свою безпеку".

Окрім того, під час прес-брифінгу Байдена запитали про його очікування від зустрічі 16 червня із Володимиром Путіним, як підкреслила журналістка, "колишнім агентом КДБ". "Я розкажу вам про це, коли зустріч закінчиться", - відповів Байден. - "Слухайте, я займаюсь цим довгий час, і не розповідатиму, як я підготуюсь до зустрічі із важливим супротивником".

Журналісти запитали, чи своєю зустріччю із Путіним Байден не винагороджує його за його агресивну поведінку. "Кожен світовий лідер, із яким я говорив, дякує мені за те, що я зустрінусь із ним", - відповів глава Сполучених Штатів.

Президент США додав: "Я чітко заявлю Володимиру Путіну, що є галузі, де ми зможемо співпрацювати, якщо він захоче, але якщо він не захоче співпрацювати й діятиме так, як і раніше, наприклад, щодо кібербезпеки, ми відповімо так само... А у галузях, де ми не зможемо співпрацювати, треба провести чіткі червоні лінії. Я зустрічався із ним. Він кмітливий, він твердий, як ми кажемо у спорті, супротивник. Але я із радістю розповім вам про зустріч, коли вона закінчиться".

Дивіться також: Президент Байден про зустріч з Путіним. Відео

Президент Байден про зустріч з Путіним. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG