Спеціальні потреби

Байден: Україна бореться за своє виживання


Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що Вашингтон і Брюссель мають бути єдиними у своїй жорсткій позиції щодо агресії Росії проти України. Про це він наголосив у Бюсселі, де у пʼятницю зустрічається з президентом Європейської ради Дональдом Туском.

«Україна бореться за своє виживання зараз. Росія продовжує ескалацію конфлікту, засилаючи найманців і танки, як ми сором’язливо кажемо у США, «зелених чоловічків» без розпізнавальних знаків, солдатів для дуже складних спецоперацій», – зазначив він.

За словами Байдена, президент Росії Володимир Путін «закликає до нових мирних планів у час, коли його війська розгортаються біля українських сіл, й ігнорує домовленості, які його ж країна підписала у минулому і нещодавно, зокрема й у Мінську».

Не можна дозволити Росії переписати карту Європи. А це – якраз те, що вона робить

«Це – момент, коли США і Європа мають бути разом і мають бути стійкими. Не можна дозволити Росії переписати карту Європи. А це – якраз те, що вона робить», – наголосив віце-президент США.

Дональд Туск заявив про подальшу підтримку Європейським Союзом України як у питанні пошуку шляхів стабілізації ситуації на сході, так і в питанні реформ. «Ми не можемо погоджуватися на компроміс, ціна якому – незалежність України, її суверенітет і територіальна цілісність», – наголосив Туск.

«Ситуація в Україні щодня погіршується і ми не погодимося на жодний вид агресії, особливо, коли йдеться про агресію однієї країни щодо іншої», – заявив Дональд Туск.

За словами голови Європейської ради, ЄС та США, як близькі друзі й партнери, мають стояти пліч-о-пліч, координувати всі зусилля й продовжувати тиснути на Росію доти, доки це буде необхідно.

Близькі друзі й партнери, мають стояти пліч-о-пліч, координувати всі зусилля й продовжувати тиснути на Росію доти, доки це буде необхідно

«Рік тому ми вже переживали критичний момент, адже президент Росії Путін тоді оголосив про анексію Криму. На жаль, сьогодні ситуація є ще драматичнішою, ніж одинадцять місяців тому», – зазначив Туск, згадуючи зустріч із Джозефом Байденом минулого року.

У Брюсселі Джозеф Байден проводить зустрічі з керівництвом головних європейських установ. Серед тем на порядку денному – ситуація в Україні, спільні кроки в протистоянні загрозі ісламського радикалізму та підготовка майбутньої трансатлантичної зони вільної торгівлі між США і ЄС.

У пʼятницю у Москві з президентом Росії Володимиром Путіним зустрічаються канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. Напередодні вони побували з візитом у Києві, де зустрічалися з президентом України Петром Порошенком.

Дивіться також: У Конгресі повна єдність: Україну треба озброїти! - впливові сенатори

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG