Спеціальні потреби

Білий дім оголосив про стратегію боротьби проти злочинів з використанням вогнепальної зброї


Поліція на місці масової стрілянини в Остіні, Техас, 12 червня 2021

Білий дім оголосив про нову стратегію боротьби проти злочинів із застосуванням вогнепальної зброї та для гарантування громадської безпеки. Серед низки указів президента Джо Байдена, що покликані зупинити хвилю почастішання масових розстрілів в різноманітних американських містах, - заклик до Конгресу прийняти закон про посилення контролю над вогнепальною зброєю.

Також, як повідомляє адміністрація, стратегія посилить покарання за незаконний обіг зброї, надасть поліції більше можливостей для боротьби зі злочинами із застосуванням зброї, інвестує у програму із запобігання насильства у громадах, розширить можливості із стажування й працевлаштування для підлітків та молоді й також допоможе колишнім в'язням повернутись до життя у суспільстві.

Як заявила заступниця генерального прокурора Ліза Монако, в середу будуть оголошені та інші заходи, а Байден виступить із промовою перед мерами, громадськими активістами та правоохоронцями.

За даними поліції, в Нью-Йорку з початку року було скоєно 194 вбивства, за той же період минулого року - 171. У Лос-Анджелесі цей показник - 148 проти 121, у Чикаго - 296 та 307 відповідно. Загалом за опитуванням Асоціації керівників великих міст торік у 67 великих містах було скоєно 8077 вбивств, що на 33% більше, ніж у 2019 році.

Республіканці у Конгресі пов'язують це зростання із антиполіцейськими настроями й наполягають на більш суворій політиці боротьби проти злочинності. Водночас демократи виступають за реформування поліції, залученні громад до підтримання правопорядку та більшому контролю за обігом зброї.​

Як Голос Америки повідомляв раніше, статистично після резонансних випадків масової стрілянини населення лише активніше скуповує зброю, побоюючись, що її заборонять.

Загалом же від початку пандемії американці почали масово скуповувати зброю. Загалом у березні ФБР повідомило про 4,7 мільйонів запитів на перевірку кримінальної історії для людей, що хочуть купити пістолет чи гвинтівку, - це рекорд за останні 20 років. Право на володіння зброєю закріплене у Конституції США, й на 100 жителів США припадає 120 одиниць вогнепальної зброї.

Дивіться також: Держсекретар США про «Північний потік-2» під час прес-конференції з Маасом

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG