Спеціальні потреби

Білорусь Лукашенка вписується у геополітичний проект Польщі - експерт


Якщо президент Білорусі Лукашенко наважиться на переорієнтацію на Захід, він може наразитись на контрзаходи з боку Москви, при цьому Заходу буде важко прийняти рішення про підтримку авторитарного лідера Білорусі. Про це на сайті Center for European policy analysis пише відомий політичний аналітик Едвард Лукас.
Звільнення лідерів білоруської опозиції є виконанням вимог, як Європа тривалий час висувала як передумову покращення відносин із Мінськом - пише експерт.
Якщо підтримати Лукашенка, то як потім говорити, що закордонна політика Заходу заснована на цінностях?

На думку Лукаса, Лукашенко відчуває слабкість Росії і вирішив ослабити залежність Білорусі від Російської Федерації. Якщо це дійсно так (а раніше Лукашенко використовував імітіацію переорієнтування на Захід, щоб отримати преференції від Москви), Білорусь може розраховувати на підтримку Польщі, де популярністю користується ідея "Intermarium” (Міжмор'я) - поясу країн від Балтійського до Чорного моря, у якості противаги і Німеччині, і Росії.
Між тим, Заходу назагал буде не просто наважитись на підтримку Лукашенка, якщо Москва піде на спроби зміщення Лукашенка через силові заходи, або виборчі механізми - пише Лукас.
«Якщо підтримати Лукашенка, то як потім говорити, що закордонна політика Заходу заснована на цінностях? І хоча для Заходу подібна дилема буде не першою, Путін все одно може знову примусити Захід обирати», - пише Лукас.
Дивіться також: Прапор України підняли над Чикаго з нагоди Дня Незалежності
Прапор України підняли над Чикаго з нагоди дня Незалежності
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00
XS
SM
MD
LG