Спеціальні потреби

Лукашенко близький до "часу розплати"? - коментатори про звернення президента Білорусі, вибори у країні


У Білорусі з 4 по 8 серпня відбувається дострокове голосування. Основний день виборів - 9-го серпня. Сьогодні Олександр Лукашенко, який править країною вже 25 років, виступив зі зверненням до народу країни та Національного зібрання. Промову та вибори активно коментують на заході.

Ми сьогодні міцно тримаємо у руках майбутнє незалежної Білорусі. Країну ми вам не віддамо
Олександр Лукашенко

У своєму виступі Лукашенко висловив переконання у тому, що країна під його керівництво вірно діяла в умовах пандемії та ін. Помітна частина промови стосувалась виборів. Наприклад, президент країни заявив, що "було виховано вільне покоління, яке тепер дорікає", говорив про вплив соціальних мереж на жителів країни та ін.

"Ми сьогодні міцно тримаємо у руках майбутнє незалежної Білорусі. Країну ми вам не віддамо. Незалежність коштує багато, але вона варто того, щоб її зберегти та передати майбутнім поколінням. За нами Білорусь - чиста та світла, чесна та красива, працелюбна, дещо наївна та трошки вразлива. Але вона наша, вона кохана, а кохану не віддають", - заявив Лукашенко.

Як заявила міжнародна організація International Federation for Human Rights, напередодні виборів влада Білорусі придушує свободу зібрань і заарештувала понад 1500 осіб "лише за участь у мирних протестах".

"Президент Білорусі Лукашенко можливо наближається до часу розплати. Попри те, що він ув'язнив двох конкурентів та вигнав з країни третього, він може програти вибори 9-го серпня. Зважаючи на заборону на опитування громадської думки та незалежних спостерігачів, він імовірно все одно скаже, що переміг, але чи приймуть це люди", - пише Кеннет Рот, виконавчний директор міжнародного організації Human Rights Watch.

Промову лідера Білорусі прокоментував Франак Вячорка, білорусь журналіст та оглядач, аналітик Агенції США з глобальних медіа.

Вячорка у низці твітів написав, що побачив у промові Лукашенка можливу істерика, страх.

"Здається у нього істерика. І він наляканий", - твітував оглядач.

"Із наближенням виборів у Білорусі відбуваються значні події. Президент, який перебуває на посаді з 1994-го року, зіткнувся із серйозним викликом та рухом за зміни, який очолюють 3 жінки", - писала про Білорусь минулого тижня екс-посолка США в ООН, Саманта Пауер.

"Важко сказати, чим завершаться демонстрації за демократію у Білорусі, чи здатен Лукашенко перемогти ці протестні рухи, чи можливо на горизонті зміни, але очевидно, що те, що відбувається не має прецедентів", - пише про ситуацію у Білорусі репортер видання Foreign Policy Роббі Грамер.

Президент Білорусі майстерно грав на протистоянні між Росією та Заходом, але його еквілібрістика стала помітно складнішою
The Economist

На пост президента Білорусі балотуються п'ять кандидатів: Андрій Дмитрієв, Анна Конопатська, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черачан.

"Німецька хвиля" пише про ситуацію у Білорусі напередодні виборів, що країною прокотились протести проти президента Лукашенка, якого називають "останнім диктатором" Європи через придушення ним політичних опонентів.

"Президент Білорусі майстерно грав на протистоянні між Росією та Заходом, але його еквілібрістика стала помітно складнішою", - пише видання The Economist у статті під назвою "Як правильно позбутись Лукашенка".

В останній час між Білоруссю на США спостерігалось пом'якшення відносин. У липні вперше за 12 років Лукашенко призначив посла Білорусі в США. До того президент США Дональд Трамп призначив заступника помічника держсекретаря з питань європейських справ Джулі Фішер на посаду посла в Білорусі.

Про відновлення дипломатичних представництв на рівні послів у Мінську та Вашингтоні було оголошено минулого року, коли Олександр Лукашенко зустрівся із заступником держсекретаря США Девідом Гейлом.

Дивіться також: У російських містах пройшли акції на підтримку протестів в Хабаровську

У російських містах пройшли акції на підтримку протестів в Хабаровську. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG