Спеціальні потреби

Українські громадяни серед "вагнерівців". Оглядачі коментують ймовірність екстрадиції


Увечері в четвер Офіс президента України зробив заяву, в якій сказано, що Київ вимагатиме від Білорусі екстрадиції затриманих там бойовиків «Вагнера», яких підозрюють у воєнних злочинах на території Донбасу. Раніше в СБУ заявили, що ініціюватимуть екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків, які є уродженцями України.

"Україна наполягатиме на екстрадиції всіх осіб, які причетні до військових злочинів на тимчасово окупованій території та щодо яких Служба безпеки України зібрала достатньо доказів", - йдеться у повідомлення на сайті президента України.

У п'ятницю міністр закордонних справ України Кулеба розповів, що Україна отримала список затриманих і первіряє їх громадянство. "Ми маємо перевірити весь список, бо можуть бути різні ситуації. Наприклад, хтось при затриманні представив себе як громадянин України, а хтось як громадянин РФ, але це не виключає, що в цієї людини може бути паспорт України. Нагадаю, що відповідно до чинного законодавства України ми не визнаємо другого громадянства", - наводить слова Кулеби "Європейська правда".

Між тим у Росії вже заявили, що не визнають українське громадянство затриманих у Білорусі "вагнерівців".

Сумнівни у тому, що Білорусь видасть бойовиків, висловив експерт з питань Росії Антон Шеховцов.

"Я не налаштований оптимістичного з цього питання, але за розвитком цієї ситуації важливо спостерігати", - твітує Шеховцов.

"Малоймовірною" екстрадиція бойовиків до України здалась і журналісту Buzzfeed Крістоферу Міллеру.

Заплутаність ситуації навколо затримання "вагнерівців" вражає деяких оглядачів.

"Божевілля. США підтримують Лукашенка проти Путіна з перспективою екстрадиції деяких "вагнерівців" назад до України. У цієї ситуації дуже багато складових. Може це відплата за Афганістан? (автор можливо має на увазі дебати у США на найвищому рівні щодо повідомлень про винагороду встановлену Росією для Талібану за напади на військових США - прим. ГА) Дуже багато складових", - твітує економіст, експерт з питань Україні Тімоті Еш.

Як відомо, у середу, 29 липня, в санаторії під Мінськом було затримано 32 «бойовики» російської приватної військової компанії «Вагнер», а ще одного затримали в Гомельській області. Всі вони – громадяни Росії у віці від 24 до 55 років. Але серед них є й уродженці України, Білорусі й Казахстану. Білоруська влада наполягає, що найманці «Вагнера» прибули для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів, призначених на 9 серпня.​ Чимало експертів, ЗМІ відзначають, що Білорусь могла мати виключно роль тимчасової зупинки для найманців, які прямували до іншої країни.

"Мінськ, як повідомлялось, використовується (ПВК "Вагнера" - прим. ГА), як перевалогчна база у певних випадках, особливо для "вагнерівців" зі сходу України", - твітує дослідник російського МГІМО, Максим Сучков.

24 з 33 затриманих «вагнерівців» були занесені в «чорні списки» українського сайту «Миротворець» іще до їхнього затримання. Очевидно, є підстави вважати, що раніше вони могли воювати на Донбасі проти українських сил – принаймні, так вони зареєстровані в базі даних «Миротворця». Із них семеро на початку війни на Донбасі, згідно з білоруськими даними, були українськими громадянами, а потім отримали ще й російські паспорти.

Дивіться також: Чи переживе музика пандемію і як виживають професійні музиканти у США?

Чи переживе музика пандемію і як виживають професійні музиканти у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG