Спеціальні потреби

Блаттер і Платіні відсторонені від футболу на 8 років


Мішель Платіні та Йозеф Блаттер

Комітет з етики Міжнародної федерації футболу (ФІФА) на вісім років відсторонив президента організації Йозефа Блаттера та його колишнього протеже Мішеля Платіні від будь-якої діяльності, пов’язаної з футболом.

Таке рішення було прийнято комітетом у понеділок у зв’язку з тим, що в 2011 році Блаттер заплатив більше 2 мільйонів доларів Платіні, який очолює Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Швейцарська прокуратура завела кримінальну справу у зв’язку з цим платежем.

Заборона швидше за все позбавить Платіні шансів змінити Блаттера за підсумками лютневих виборів. Обидва чоловіки заперечують свою провину і планують оскаржити рішення в апеляційному комітеті ФІФА і в Спортивному арбітражному суді.

Блаттер і Платіні були тимчасово відсторонені від футболу ще в жовтні.

ФІФА опинилася в центрі міжнародного скандалу після того, як у травні в Цюріху були арештовані 14 чиновників організації. Влада США висунула їм звинувачення в корупції, рекеті, шахрайстві з використанням електронних засобів і відмиванні грошей. Влада Швейцарії також відкрила окреме розслідування у зв’язку з обранням Росії та Катару господарями Чемпіонатів світу 2018-го і 2022 року відповідно.

Дивіться також: Ось чому праві не перемогли на виборах у Франції

Ось чому праві не перемогли на виборах у Франції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

XS
SM
MD
LG