Спеціальні потреби

Кандидат на посаду Держсекретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією


Номінований на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен на слуханні у Сенаті 19 січня 2021 року
Номінований на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен на слуханні у Сенаті 19 січня 2021 року

Під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією.

Очікується, що вже до кінця тижня Блінкена затвердять на посаді глави Державного департаменту США.

“Я підтримую надання Україні оборонної допомоги. Насправді, я мав можливість написати саме про це у виданні the New York Times три роки тому, - заявив дипломат під час сенатських слухань у вівторок, 19 січня.

Саме американська допомога свого часу дала можливість українському війську посилити позицію України у війні на сході, - переконаний Блінкен.

“Я дуже підтримую, щоб продовжити забезпечення України ... програмою з тренування. На мою думку, це справді був успіх, коли впродовж кількох адміністрацій ми змогли ефективно тренувати і допомагати їм різними способами, і українці досягнули істотної поступу у спроможності протистояти агресії яка іде від Росії”, - зазначив Ентоні Блінкен.

Боротьба з корупцією

Дипломат також наголосив, що, окрім зовнішньої загрози, Україна має серйозні внутрішні виклики.

"Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну. І ми повинні допомогти українцям з цим також справитись, тому що навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм буде дуже важко збудувати життєздатну демократію”, - зазначив номінований на посаду Держсекретаря США Блінкен.

Саме корупцію Ентоні Блінкен вважає головним рушієм конфліктів у світі.

“Питання корупції, безперечно, є одним із головних рушіїв конфлікту в усьому світі. Деякі наші супротивники використовують її як інструмент зброї. Але це також є слабке місце наших супротивників. За всіма напрямками ми маємо бути більш зосередженими і забезпеченими, щоб боротися з корупцією”, - зазначив кандидат на Держсекретаря США.

Перспективи розширення НАТО

Сенатор Ренд Пол поцікавився у кандидата на Держсекретаря його позицією щодо розширення НАТО, зокрема, щодо прийняття до Альянсу країн, які перебувають у війні, як то Грузія та Україна.

“Росія окупувала Грузію. Росія, її війська-сателіти окупували частину України. Гадаю, якщо додати до НАТО одну з цих країн, це не лише провокуюче, треба думати, що буде далі. … Чи ви досі підтримуєте вступ Грузії в НАТО?”, - поцікавився сенатор Пол.

У відповідь Ентоні Блінкен заявив, що Росія застосовує агресію щодо тих країн, які не захищені членством у НАТО.

“Щодо членства в НАТО є дуже добра причина, чому Росія поводить себе агресивно до тих країн, які не є під парасолькою НАТО. … Ми бачили у минулому, що країни, які приєднались до НАТО, не були мішенню російської агресії”, - сказав Блінкен.

“Якщо така країна як Грузія здатна виконати вимоги щодо членства в НАТО, якщо може робити внески у колективну безпеку, то так, НАТО має бути відкритим”, - додав дипломат.

Дивіться також: Агентство "Рейтер" запитало американських зірок про першу справу, яку вони б зробили, якби їх обрали президентом

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG