Актуально
Кандидат на посаду Держсекретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією

Під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату кандидат на посаду Державного секретаря США Ентоні Блінкен виступив за надання Україні військової допомоги та сприяння у боротьбі з корупцією.
Очікується, що вже до кінця тижня Блінкена затвердять на посаді глави Державного департаменту США.
“Я підтримую надання Україні оборонної допомоги. Насправді, я мав можливість написати саме про це у виданні the New York Times три роки тому, - заявив дипломат під час сенатських слухань у вівторок, 19 січня.
Саме американська допомога свого часу дала можливість українському війську посилити позицію України у війні на сході, - переконаний Блінкен.
“Я дуже підтримую, щоб продовжити забезпечення України ... програмою з тренування. На мою думку, це справді був успіх, коли впродовж кількох адміністрацій ми змогли ефективно тренувати і допомагати їм різними способами, і українці досягнули істотної поступу у спроможності протистояти агресії яка іде від Росії”, - зазначив Ентоні Блінкен.
Боротьба з корупцією
Дипломат також наголосив, що, окрім зовнішньої загрози, Україна має серйозні внутрішні виклики.
"Якщо загрозою України ззовні є Росія, то її внутрішніми загрозами є корупція, брак інституцій, які можуть ефективно вести країну. І ми повинні допомогти українцям з цим також справитись, тому що навіть якщо ми успішно триматимемо Росією на відстані, але загроза всередині продовжуватиметься, їм буде дуже важко збудувати життєздатну демократію”, - зазначив номінований на посаду Держсекретаря США Блінкен.
Саме корупцію Ентоні Блінкен вважає головним рушієм конфліктів у світі.
“Питання корупції, безперечно, є одним із головних рушіїв конфлікту в усьому світі. Деякі наші супротивники використовують її як інструмент зброї. Але це також є слабке місце наших супротивників. За всіма напрямками ми маємо бути більш зосередженими і забезпеченими, щоб боротися з корупцією”, - зазначив кандидат на Держсекретаря США.
Перспективи розширення НАТО
Сенатор Ренд Пол поцікавився у кандидата на Держсекретаря його позицією щодо розширення НАТО, зокрема, щодо прийняття до Альянсу країн, які перебувають у війні, як то Грузія та Україна.
“Росія окупувала Грузію. Росія, її війська-сателіти окупували частину України. Гадаю, якщо додати до НАТО одну з цих країн, це не лише провокуюче, треба думати, що буде далі. … Чи ви досі підтримуєте вступ Грузії в НАТО?”, - поцікавився сенатор Пол.
У відповідь Ентоні Блінкен заявив, що Росія застосовує агресію щодо тих країн, які не захищені членством у НАТО.
“Щодо членства в НАТО є дуже добра причина, чому Росія поводить себе агресивно до тих країн, які не є під парасолькою НАТО. … Ми бачили у минулому, що країни, які приєднались до НАТО, не були мішенню російської агресії”, - сказав Блінкен.
“Якщо така країна як Грузія здатна виконати вимоги щодо членства в НАТО, якщо може робити внески у колективну безпеку, то так, НАТО має бути відкритим”, - додав дипломат.
Дивіться також: Агентство "Рейтер" запитало американських зірок про першу справу, яку вони б зробили, якби їх обрали президентом
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum