Спеціальні потреби

Актуально

Закриті школи: Чи мають батьки ставати вчителями своїм дітям? Досвід США

People using laptops

Про те, що наша школа закривається минулої п’ятниці, 13 березня, і попередньо до 10-го квітня, ми дізналися у четвер ввечері. За планом, вона мала закритися у понеділок і лише на один день - аби вчителі могли прийти і підготуватися до дистанційного навчання, яке планувалося запровадити десь пізніше. Але події із поширенням коронавірусу КОВІД-19 розгорталися так швидко, що шкільні двері закрилися раніше ніж передбачалося.

«До школи я так й не потрапила, планів не підготувала, потрібний час, щоб розібратися, а діти нехай поки що займаються в Blackboard і Google Class room (онлайн-платформи, де школярі роблять домашні завдання). Там у них є проект про науковий журнал і в четвер треба зробити щось про світло або звук», - ось такий короткий зміст дуже довгого електронного листа, який ми отримали від нашої вчительки 5-го класу.

Ми з моїм 11-річним сином подивилися на його Blackboard і нових завдань там не побачили. Його науковий журнал доробили разом у четвер ввечері (ну хто ж знав!), а про світло і звук так й не зрозуміли, чого хоче вчителька.

Від керівництва шкільного округу спочатку прийшло повідомлення, в якому йдеться, що Департамент освіти штату Вірджинія порекомендував усім школам забезпечити безперервне дистанційне навчання. А пізніше – що тої же департамент надав пояснення, що щоденне навчання без забезпечення потреб дітей із особливими потребами буде порушенням закону. І тепер вони з тим намагаються розібратися. Але незабаром все буде – навіть лекції на місцевих телевізійних каналах – чекайте.

Також батьків повідомили, що з наступного тижня школи почнуть, за потребою, забезпечувати родини лептопами і мобільними хотспотами (MiFi). Шкільний округ також швидко налагодив роздачу харчування родинам, які цього потребують, - в школах, спеціальних пунктах та на складах. На веб-сайті шкіл є мапа із локаціями, де родини можуть взяти один-два безкоштовні сніданки та обіди для дітей і придбати один за 2 долари для дорослих.

Ще від шкільного округу ми отримали поради психолога. Організуйте розпорядок дня. Нехай діти прокидаються в один і тої же час і ведуть щоденник справ. Не забувайте внести туди час на дозвілля, домашні обов’язки та фізичні вправи. Попросить, щоб вчителі надіслали вам завдання. Не переборщуйте із часом перед екранами, написала психологиня Софі Беленіс із Масачусетсу, але негайно визнала, що це не можливо, і порадила ресурси із освітнім відео. Використайте цей час, щоб діти стали більш самостійними, навчилися самі визначати завдання на день і організувати свій час.

Отже ми склали розклад, за яким мій 5-класник з ранку займається математикою в Khan Academy, робить українську в Duolingo, дивиться україномовний мультик та освітнє відео, читає книги, пізніше - грає з чоловіком на гітарі, а зі мною – в шахи. Після 4-ої – гуляємо із собакою, граємо у настільні ігри, він має час на X-Box, де також спілкується із друзями.

Втім, так красиво воно виглядає на папері. У вівторок син чекав, поки тривала моя робоча нарада, щоб я йому допомогла розв’язати задачку, а коли нарада закінчилася, заявив, що його час на математику сплив і в нього зараз - гітара. У середу вони з чоловіком кілька годин розбивали грядки – за рахунок української, гітари і шахів. Єдине, що працює безвідмовно, - освітнє відео “Kurzgesagt – In a Nutshell”, де у вигляді мультфільмів і простою мовою пояснюють різні наукові концепції. Він його дивиться годинами, особливо усе, що стосується вірусів, імунітету, мікробіології. А потім за вечерею із захопленням розповідає про макрофагів, лімфоцити і лихоманку Ебола.

В інших містах навчання вже налагоджене

Зі спілкування із батьками в інших американських штатах і навіть сусідніх містечок я зрозуміла, що наш округ Фаєрфакс пасе задніх.

«Наша школа готувалась до такого сценарію заздалегідь, тому ми вже частково маємо завдання на тиждень», - розповідає Світлана Сіщук, син якої вчиться в першому класі однієї з муніципальних шкіл Брукліна, Нью-Йорк.

«Вчителі на зв’язку через додаток Class Dojo та електронну пошту, а також кожен учень має свій акаунт у додатку I-Ready, де є завдання з читання та математики. На сайті Департаменту освіти Нью-Йорку є окремий розділ Learn At Home (Вчимося дома), де розміщені завдання по кожній паралелі, програми з кожного предмету для першого класу, з посиланнями на онлайн платформи навчання», - пише вона.

«Мої молодші діти, 3-ій і 6-ий клас, навчаються у заснованій українцями приватній католицькій школі святого Миколая. Вчителі їм зробили Google Class Room, де вони отримують і роблять завдання. Шостий клас вчить математику та історію через додаток для відео-конференцій Zoom», - розповідає мама чотирьох дітей Світлана Угрина, яка мешкає в Чикаго. За її словами, уроки в дітей відбуваються у звичайному режимі, вчителі дають і перевіряють завдання.

Її 16-чний син, який ходить у державну школу, робить завдання, які йому дали в школі на час карантину. «Вони вирішили, що онлайн займатися не будуть, тому що не у всіх дітей є комп’ютери», - каже Світлана.

«Саші (4 клас) вчителька кожен день дає завдання через Seesaw (онлайн-платформу)», - розповідає Алла Міченкова із сусіднього з нами Арлінгтона. Також вони отримали пакет паперових завдань зі школи для її молодшої доньки Вікторії, першокласниці.

«Вікторія робить додаткові вправи на додатках Dreambox і Raz Kids. Вчителька сказала займатися на них не більше 20 хвилин. Вікторія із задоволенням це робить, і з гордістю каже, що вона заробила найбільшу кількість золотих монет (нагород) у цьому додатку з математики у класі», - каже Алла, яку, разом із чоловіком, перевели на дистанційну роботу. Вчителі дітей тримають зв’язок з батьками електронною поштою.

Задоволена тим, як підготувався її шкільний округ, і Вікторія Холл, яка мешкає з двома дітьми (4 і 10 років) у місті Денвер, Колорадо, і наразі, як й її чоловік, працює з дому.

Вони отримують щоденні повідомлення від шкільного округу і директора школи. Діти спілкуються зі своїми вчителями через інтернет, роблять завдання в онлайн-платформах.

«Мене вразило наскільки легко діти спілкуються зі своїми вчителями, записали відео гри на музичному інструменті, продовжують робити фізичні вправи і навіть провели віртуальний забіг!» - пише Вікторія.

Легким перехід на дистанційне навчання здався й Тетяні Тердал із Портланда, штат Орегон. В їхніх школах продовжили на тиждень канікули, але батьки вже почали роботу із дітьми самостійно.

«Ми почали використовувати ті самі стратегії, які напрацювали під час літніх місяців у Швейцарії, де два літа поспіль працював мій чоловік. Година математики через онлайн ресурс IXL, запис в щоденнику про минулий день, практика друкування на комп’ютері. Після виконання всіх цих завдань діти отримували електроніку на обмежений час. Цей тиждень домашнього навчання під час карантину почався подібно—55 хвилин математики, запис у щоденнику про події минулого дня та робота над незакінченими шкільними завданнями. Дотримуємося шкільного розкладу на ланч, трохи більше часу беремо на перерви. Електронні ігри тільки після закінчення шкільного дня—після 16 години», - пише вона.

А як, якщо вдома маленькі діти? Якщо робота в обох батьків вдома дуже інтенсивна? Чи якщо взагалі – батьки працюють поза домом?

«Запитай мене за два тижні», – таку відпвоідь я отримала відразу від кількох мам, які намагаються пристосуватися до нових умов.

«Боже, стільки всього навалилося з цим карантином, що до навчання поки руки не дійшли», - пише Людмила Андрієвська, яка також живе в Арлінгтоні, Вірджинія. «Сєва (11 років) потроху сам завдання від вчителів робить, але годину на день, не більше. Чотирирічна Єва - вдома. А з ними двома вдома дуже важко працювати. Робота інтенсивна, всіх треба вдома погодувати, речі прати, розкладати, якийсь порядок тримати. А ще стрес від всіх новин. Ми поки намагаємося отямитися і розібратися, як все це поєднати».

Це робота на повний робочий день. А ми в цей час робимо свою роботу. Я не можу робити одночасно дві роботи.

В групах у Фейсбуці, таких як «Виховання в умовах карантину», - зойки душі, про те, що просто не можливо одночасно повноцінно працювати, займатися домом та ще й бути вчителями своїм дітям.

«Увесь цей перехід на дистанційне навчання – це чудово. І приватні школи, де навчаються мої діти, роблять неймовірну роботу. Але як довго це може тривати?», - пише Джо Герман, один із учасників групи.

«Я думаю, що можна витримати 2-3 тижні, максимум – місяць. На батьків покладається величезний тягар, аби переконатися, що діти беруть участь в навчанні, розуміють матеріал. Ми маємо зробити усі роздруківки, а потім їх відсканувати і надіслані вчителям. Це робота на повний робочий день. А ми в цей час робимо свою роботу. Я не можу робити одночасно дві роботи».

Моя знайома, яка не захотіла називати своє ім’я, - мати-одиначка і стоматолог. Вона продовжує їздити на роботу, а її 12-річна донька залишається вдома сама і займається дистанційно.

«Не знаю, чи я можу це робити, але який в мене інший вихід? З ким мені її залишити? Бачу, що вона нібито займається, мені приходять повідомлення, коли вона запізнилася на урок», - каже вона.

Робить, як можете, організуйте процес, як вам зручно, не зводить себе з розуму, головне – аби усі лишалися здорові!

У США батьків можуть жорстко покарати, якщо вони залишили дітей вдома на самоті чи відпустили одних гуляти (в залежності від віку дитини і тривалості перебування на самоті). Але хто зараз це буде перевіряти? Можна тільки уявити, скільки по хатах лишається на цілий день й менших дітей – поки їхні батьки тримаються за ту роботу, яка поки що є.

У листах від керівництва нашого шкільного округу і у відповідях вчителів на Фейсбуці йдеться, що вони прекрасно розуміють, який великий тягар покладається на батьків. Оцінки виставляти не будуть, пишуть вони. Робить, як можете, організуйте процес, як вам зручно, не зводить себе з розуму, головне – аби усі лишалися здорові!

Думаю, що за результатом цього планетарного експерименту, ми побачимо два наслідки - позитивний і негативний.

По-перше, стане зрозуміло, наскільки легко і ефективно можна навчатися з дому, завдяки онлайн-ресурсам. Усе більше батьків, які можуть працювати дистанційно, будуть переводити на дистанційне навчання й дітей.

По-друге, збільшиться академічна різниця між тими дітьми, батьки яких працюють вдома, можуть налагодити і контролювати освітній процес, робити з дітьми додаткові завдання та знаходити якісні онлайн ресурси, і тими, чиї батьки працюють касирами та водіями, на інших роботах, де з дому не можливо працювати, і просто сподіваються, що їхні діти залишаться живими.

Чи стане це правдою – побачимо у майбутньому. Але висновок, який можна зробити вже сьогодні, такий: Нам усім важко, ніхто не знає, як це робити правильно, треба бути добрішими та більш поблажливими до себе та інших.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому веб-сайті, дозволяється за умови посилання на джерело.

Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію «Голосу Америки».

Дивіться також: Як українка намагається повернутися до України зі США. Відео

Як українка намагається повернутися до України зі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Всі новини дня

Україна отримає ракети Harpoon для захисту узбережжя

Архівне фото: пускові системи Harpoon на американському військовому кораблі "Колорадо", 2016 рік

Україна очікує на нові поставки ракет Harpoon, повідомив міністр оборони країни Олексій Резніков.

"Берегова оборона нашої держави не просто буде посилена ракетами Harpoon - їх застосовуватимуть підготовлені українські команди. Впевнений, що бойове братерство «Гарпунів» та наших «Нептунів» допоможе звільнити та знову зробити наше Чорне море безпечним, у тому числі – надійно захистити нашу Одесу", - написав посадовець у Facebook.

Раніше надання Данією протикорабельних установок Harpoon та ракет відзначив міністр оборони США Ллойд Остін. Ці поставки призначені, "щоб допомогти Україні захистити узбережжя", наголосив Остін під час зустрічі Міжнародної контактної групи з оборони України "Рамштайн-2".

Українські посадовці зазначають, що для посилення оборони сходу країни Україна прагне отримати американську систему залпового вогню М270 MLRS. В Пентагоні зауважили, що розглядають можливість надання такої системи.

Резніков також зазначив, що в Україні "на передовій вже успішно працюють три види 155-мм артилерії – гаубиця М777, гаубиця FH70, САУ «CAESAR»".

Для того, щоб поновити власні запаси зброї, які зменшилась після поставок до України, Сухопутні сили США надали контракт на 624 млн дол компанії Raytheon Technologies на виробництво протиповітряних ракет "Стінгер". США надали приблизно 1 400 "Стінгерів" Україні.

Ось про що Шольц та Макрон говорили з Путіним

Архівне фото: Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон біля Брандербурзьких воріт, освітлених в кольори українського прапору. 9 травня 2022 року. REUTERS/Мішель Тантуссік

Президент Франції Еммануель Макрон та німецький канцлер Олаф Шольц більше 80 хвилин розмовляли з російським президентом Путіним у суботу.

Серед іншого, лідери ЄС закликали Путіна звільнити 2500 оборонців "Азовсталі", затриманих Росією, а також погодитись на безпосереднє спілкування з українським президентом Володимиром Зеленським і розблокувати порт Одеси для того, щоб відновити поставки зерна, йдеться в повідомленні Єлісейського палацу.

Шольц та Макрон "наполягали на негайному припиненні вогню і виведенні російських військ", повідомили в службі німецького канцлера.

В Кремлі вказали, що Путін висловив готовність вжити кроків для розблокування портів Чорного моря. Як йдеться в повідомленні, пише Радіо Свобода, Росія готова "сприяти знаходженню варіантів" для вивезення зерна із заблокованих зараз українських чорноморських портів, а також наростити постачання російських добрив та сільгосппродукції. В обмін на це Путін вимагає "зняття відповідних санкційних обмежень".

Як повідомляв Голос Америки, в Держдепі заявили, що США не зніматимуть санкції з "у відповідь на пусті обіцянки, які ми постійно чуємо від Російської Федерації".

Після стрілянини в техаській школі, у США обговорюють питання контролю над обігом зброї

Фото однієї з жертв стрілянини в Техасі, Алескандрії Рубіо, на меморіалі в місті Увальді, Техас, 27 травня 2022 року REUTERS/Марко Белло 

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни, як повідомляв Голос Америки.

Напад стався в місті Увалді, де влада заявила, що 18-річний озброєний чоловік спершу застрелив свою бабусю, а потім розбив автомобіль і увійшов до школи, де відкрив стрілянину, перш ніж його вбили правоохоронні органи.

На адресу правоохоронних органів прозвучала критика щодо їхніх дій під час стрілянини. Відповідальний за безпеку Стівен МакКроу визнав, що поліція прийняла "невірне рішення", коли не взяла штурмом класну кімнату, в якій "забарикадувався" нападник. МакКроу вказав, що поліція на той час була переконана в тому, що "активної стрілянини" немає.

Президент США Джо Байден та перша леді планують поїхати до Увальді в неділю. В день стрілянини Байден звернувся до країни, висловивши співчуття сім'ям загиблих, та запитав, чому масові стрілянини настільки поширені в країні. Він закликав законодавців підтримати те, що він назвав "законами про зброю".

Після стрілянини, в США поновились заклики до посилення контролю над обігом зброї, і, зокрема, запровадження обов'язкової перевірки покупців. Протестувальники зібрались і поблизу місця проведення щорічного з'їзду Національної асоціації зброї (NRA), впливової неурядової організації, яка виступає проти обмеження права американців носити зброю .

Колишній президент США Дональд Трамп вітає керівника NRA Вейна ЛаП'єра під час конференції в Г'юстоні, 27 травня 2022 року. REUTERS/Шеннон Стейплтон
Колишній президент США Дональд Трамп вітає керівника NRA Вейна ЛаП'єра під час конференції в Г'юстоні, 27 травня 2022 року. REUTERS/Шеннон Стейплтон

Засідання розпочалось в техаському Г'юстоні в суботу. На тлі стрілянини, губернатор Техасу Грегг Ебботт скасував свою участь в засіданні і, натомість, привітав учасників записаним наперед зверненням.

Учасники засідання вшанували пам'ять загиблих в Увальді хвилиною мовчання. У виступах під час конференції, однак, не звучали заклики до більшого регулювання обігу зброї, пише АР.

"Існування зла у світі не є причиною роззброїти законослухняних громадян, - сказав під час засідання колишній президент США Дональд Трамп, повідомляє АР. - Існування зла є однією з найбільших причин, щоб озброїти законослухняних громадян". Він закликав спочатку забезпечити безпеку американських шкіл, а вже потім надавати зброю Україні.

В статті використані матеріали АР, Reuters, AFP.

Українська студентська асоціація організувала відео-зустріч Стенфорда із Володимиром Зеленським. Відео

Відеозвернення президента України Володимира Зеленського у Стенфорді: які ініціативи організовують студенти престижного каліфорнійського вишу на підтримку України?

Коли Україні передадуть реактивні системи залпового вогню. Відео

Коли Україні передадуть реактивні системи залпового вогню. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

Українська влада закликає США якомога швидше надати реактивні системи залпового вогню. За словами Дмитра Кулеби, без цих систем ситуація на Донбасі стане ще гіршою, і не можна буде повернути контроль над Херсоном. Як коментує ситуацію і потенційну передачу такої зброї Вашингтон?

Більше

XS
SM
MD
LG