Спеціальні потреби

Актуально

У Bloomberg виклали зміст угоди між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2"

США та Німеччина наблизились до підписання угоди по «Північному потоку-2», яка передбачає застосування проти Росії санкцій, якщо вона спробує використати енергію у якості зброї проти України. Про це повідомляє видання Bloomberg, посилаючись на отриманий текст проекту угоди.

За цією угодою, Німеччина вдастся до кроків на державному рівні, якщо Росія здійснить подібні дії. Це, як пише видання, є поступкою з боку канцлерки Ангели Меркель, яка раніше не підтримувала вчинення Німеччиною дій проти Кремля через трубопровід.

Якщо Росія спробує використати енергію як зброю чи здійснить агресію проти України, Німеччина у свою чергу вдасться до власних кроків і водночас вимагатиме дій на загально європейському рівні, в тому числі обмеження експорту енергоносіїв з Росії, йдеться в проекті угоди.

Високопосадова особа уряду США, яка побажала залишитись неназваною, заявила, що мова угоди є навмисно неконкретною, тому що адміністрація не хотіла дати Росії дорожню карту для відповіді. Офіційна особа, пише Bloomberg, не виключила що таким кроком може бути обмеження поставок газу з Росії у Німеччину.

Разом з тим низка американських законодавців стверджують, що адміністрація Байдена не зробила достатньо для того, щоб зупинити будівництво газопроводу, який був завершений на понад 90% , коли Байден почав свій президентський термін.

Очікується, що угода буде підписана вже у наступні кілька днів, перед запланованим візитом президента Зеленського до США. Згідно з проектом угоди, США та Німеччина будуть обстоювати інвестування 1 мільярда доларів у так званий Зелений фонд, який має на меті допомогти Україні перейти на чисті джерела енергії. Німеччина надасть початково 175 мільйонів доларів у цей Фонд, йдеться у проекті угоди.

В матеріалі використані джерела Bloomberg.

Читайте такод: "У Конгресі виступили проти угоди між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2"

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG