Спеціальні потреби

У Bloomberg виклали зміст угоди між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2"


США та Німеччина наблизились до підписання угоди по «Північному потоку-2», яка передбачає застосування проти Росії санкцій, якщо вона спробує використати енергію у якості зброї проти України. Про це повідомляє видання Bloomberg, посилаючись на отриманий текст проекту угоди.

За цією угодою, Німеччина вдастся до кроків на державному рівні, якщо Росія здійснить подібні дії. Це, як пише видання, є поступкою з боку канцлерки Ангели Меркель, яка раніше не підтримувала вчинення Німеччиною дій проти Кремля через трубопровід.

Якщо Росія спробує використати енергію як зброю чи здійснить агресію проти України, Німеччина у свою чергу вдасться до власних кроків і водночас вимагатиме дій на загально європейському рівні, в тому числі обмеження експорту енергоносіїв з Росії, йдеться в проекті угоди.

Високопосадова особа уряду США, яка побажала залишитись неназваною, заявила, що мова угоди є навмисно неконкретною, тому що адміністрація не хотіла дати Росії дорожню карту для відповіді. Офіційна особа, пише Bloomberg, не виключила що таким кроком може бути обмеження поставок газу з Росії у Німеччину.

Разом з тим низка американських законодавців стверджують, що адміністрація Байдена не зробила достатньо для того, щоб зупинити будівництво газопроводу, який був завершений на понад 90% , коли Байден почав свій президентський термін.

Очікується, що угода буде підписана вже у наступні кілька днів, перед запланованим візитом президента Зеленського до США. Згідно з проектом угоди, США та Німеччина будуть обстоювати інвестування 1 мільярда доларів у так званий Зелений фонд, який має на меті допомогти Україні перейти на чисті джерела енергії. Німеччина надасть початково 175 мільйонів доларів у цей Фонд, йдеться у проекті угоди.

В матеріалі використані джерела Bloomberg.

Читайте такод: "У Конгресі виступили проти угоди між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2"

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG