Спеціальні потреби

Представник ЄС після візиту в Росію звинувачує Кремль і каже про можливість нових санкцій


Жозеп Борель на переговорах у Москві 5 лютого 2021 р.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонної політики та безпеки Жозеп Борель звинуватив керівництво Росії у небажанні діалогу та вказав на ймовірність розширення європейських санкцій щодо Москви.

Коментарі посадовця додалися до дискусій у Європі щодо того, чи можливо мати корисні відносини з Росією під керівництвом президента Путіна, і чи Захід повинен наголошувати на діалозі, а чи на тиску і стримуванні Кремля.

Часом розмова з моїм російським відповідником виходила на високі рівні напруженості...

За результатами перебування 4 - 6 лютого у Москві, першого з 2017 року візиту верховного представника до Росії, Борель доходить висновку, що «російська влада не захотіли скористатися цією нагодою, щоб мати конструктивний діалог з ЄС».

«Як і завжди, саме країни - члени визначатимуться з подальшими діями і, так, це може включати санкції», - наголошує Жозеп Борель у дописі в особистому щоденнику на офіційній сторінці Зовнішньої служби ЄС.

Жозеп Борель також зупинився на тому, що виглядає як його відповідь на закиди про непотрібність його поїздки до Москви, зауваживши, що «закрившись у мурах і, вигукуючи заклики з безпечної відстані, не можна посилити безпеку ЄС. І я не так бачу свою роль як чільного дипломата ЄС».

«Часом розмова з моїм російським відповідником (міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим) виходила на високі рівні напруженості, коли я закликав до негайного і безумовного звільнення (Олексія) Навального (ув’язненого російського опозиціонера), а також до повного і неупередженого розслідування замаху на його життя», - розповідає Жозеп Борель.

Дипломат також згадує, що він «наполягав на потребі просування до повного втілення Мінських угод і на повазі до територіальної цілісності України», а також Грузії і наголошував на праві білорусів вільно обирати собі президента.

Борель наголошує, що його прес-конференція з російським міністром у Москві була «агресивно інсценізована» і відбулася на тлі оголошення про вислання з Росії трьох дипломатів країн ЄС саме під час його візиту.

«Ми, як ЄС, будемо вимушені зробити висновки, старанно обдумати напрямок, якого ми хочемо у стосунках з Росією, та діяти об’єднано і рішуче», - пише Борель.

Жозеп Борель буде звітувати про свій візит на нараді з міністрами закордонних справ країн ЄС 22 лютого.

Дивіться також: Олексій Навальний: хто він? Відео

Олексій Навальний: хто він? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG