Спеціальні потреби

БП замінює кoвпак на свердловині у Мексиканській затоці


Нафтовий гігант Бритиш Петроліум працює над заміною ковпака, покликаного повністю зупинити витікання нафти в Мексиканську затоку. Попередній ковпак, який пропускав велику кількість нафти, був знятий в суботу.

Користуючись спокійною погодою, інженери зняли ковпак, над встановленням якого важко працювали минулого місяця. Водночас зроблено заходи для перехоплення нафти від свердловини для збирання на очищувальному судні. Проте на принаймні 48 годин щонайменше 60 тисяч барелів нафти на день безперешкодно поступатиме у воду – поки підводні роботи намагатимуться встановити новий пристрій для зупинення витоку. Новий ковпак висотою в понад 900 см і вагою у понад 80 тонн встановити нелегко. Бритиш Петроліум сподівається, що операція триватиме від чотирьох до семи днів.

Адмірал Тад Аллен, який наглядає за ліквідацією наслідків катастрофи, каже:

«Якщо все буде завершено раніше – буде чудово, але наразі уряд США розраховує на середину серпня».

Лишається небезпека, що новий ковпак не спрацює. На цей випадок до місця катастрофи направлено додаткові судна-сепаратори і команди спеціалістів для спалення нафти перед тим, як вона досягне берегової лінії.

Між тим у четвер федеральний апеляційний суд відхилив старання уряду у Вашингтоні відновити заборону на підводне нафтодобування.
Губернатор штату Луїзіана Боббі Джиндал наголошує, що піврічна заборона призведе до катастрофічного скорочення робочих місць:

«Я наголошував для суду і для громадськості, наскільки нищівним цей мораторій може бути для Луїзіани».

Луїзіана – один із штатів, що надзвичайно постраждав від аварії на свердловині. Багато людей, що жили з рибальства, наразі простоюють. Інша категорія жителів штату залежить від нафтодобувної індустрії.

Едвін Райлі втрачає 800 доларів на день, поки його катер для виловлювання креветок стоїть бездіяльним:

«Якщо нафта все повбиває, вже ніколи у світі не буде так, як було, і нам нічого не допоможе...»

Джеймс Брит і Джуді Мейсон непокояться, що нафта вб’є устриць, з чим вони залишаться без роботи на довгі роки.

«Щось повинно спрацювати. Ну хоча щось-то повинно спрацювати!»

Туристи в Луїзіані кажуть, що ніколи не бачили такі забруднені нафтою пляжі:

«Нафта повсюди, і від неї таки почуваєшся хворим...»

Інший турист Дейвид Інґерсол додає:

«Як можна не співчувати жителям Луїзіани, адже вони ще не оговтались від наслідків урагану Катрина! Їх шкода, бо це такий страшний удар!»

Інше за темою

XS
SM
MD
LG