Спеціальні потреби

Хто буде наступним президентом Бразилії?


Бразилія, яка за розвитком наближається до найпотужніших країн світу, 3 жовтня обирає президента. Якщо вірити опитуванням громадської думки то перемогу, навіть у першому турі, може отримати обранець теперішнього популярного президента Луіза Інасіу Лула да Сільва: голова його адміністрації – жінка – Ділма Руссеф.

День за днем, все більше й більше Бразилія демонструє свою економічну потугу. У часи економічної кризи у світі, економіка Бразилії зростає швидким темпом у 7 відсотків. За економічним успіхом Бразилії стоїть її теперішній президент Луіз Інасіу да Сільва, якого в народі називають просто Лула. Лідер ліво-центриської Партії робітників перебуває на чолі країни 8 років.

Президент Луіз Інасіу да Сільва говорить:

«У нас зараз спостерігається стабільний економічний ріст, який є основою процвітання нашого суспільства і який гарантує краще життя для наших синів та дочок».

Луіз Інасіу да Сільва готується залишити президентський офіс одним з найпопулярніших лідерів Латинської Америки. Рейтинг його популярності становить стабільні 60 відсотків. Йдучи з поста, він обрав собі наступника – керівника своєї адміністрації – економіста Ділму Руссеф, яка обіцяє продовжити економічну політику теперішнього президента та свого патрона.

Кандидат у президенти від Партії робітників Бразилії Ділма Руссеф говорить:

«Я вірю, що ми матимемо одну з найбільш динамічних країн наступного десятиліття. Іноземні інвестори отримують у нас особливі умови: стабільну демократію без етнічних конфліктів та воєн».

Найсильнішим опонентом обраниці теперішнього президента є губернатор Сан Пауло - Хосе Серра, який каже, що Бразилія може досягнути ще більшого успіху:

«Ми мусимо визнати, що попереду ще багато роботи. Якщо порівняти прогрес в інших країнах та потенціал Бразилії то можна зробити один висновок: Бразилія може бути ще могутнішою, ніж зараз».

Серра належить до правоцентристської Соціал-демократичної партії, яку очолював попередник да Сільви президент Енріке Кардозо. Саме він розпочав ряд економічних реформ в країні, що, зрештою, заклали підґрунтя для економічного успіху останніх років.

Колишній журналіст Нью-Йорк Таймс і автор книжки «Бразилія у зростанні» Леррі Рохтер каже, що успіх Бразилії - у послідовності її політики:

«Там спостерігається надзвичайна послідовність економічної та соціальної політики. Лула був обраний на популярних обіцянках розірвати з капіталізмом. Але треба віддати йому належне – він цього не зробив. Навпаки, він фактично розширив і поглибив економічну та соціальну політику років Фернанда Кардозо».

Спадкоємець, якого пропонує на своє місце да Сільва, Ділма Руссеф, не має жодного попереднього досвіду з обраних посад. Але незважаючи на це очікується, що вона переможе і можливо навіть у першому турі.

«Лула хоче щоб вона стала президентом, його наступником. І він агітує за неї. Він проїхав усією країною і дав чітко зрозуміти, що вона його кандидат. Найбільшим запитанням є: чи може він передати їй свою популярність? За теперішніх обставин виглядає, що так», – каже Леррі Рохтер.

Не викликають занепокоєння вибори у Бразилії і у іноземних інвесторів.

«Ми не думаємо, що хтось з лідерів перегонів, чи Руссеф, чи Серра можуть підірвати теперішні макроекономічні засади на яких стоїть економіка Бразилії. Запитанням є лише те, чи наступний президент, отримавши потужну економіку, зробить її ще потужнішою, чи втратить шанс вивести її на ще вищий рівень».

І цей наступний економічний рівень, може дати Бразилії нові позиції на політичній карті світу. Бразилія на сьогодні – одна з кількох країн зі стрімко зростаючою економікою, яка добивається розширення Ради Безпеки ООН, де вона хоче зайняти постійне місце.

XS
SM
MD
LG