Спеціальні потреби

Актуально

Хто буде наступним президентом Бразилії?

Бразилія, яка за розвитком наближається до найпотужніших країн світу, 3 жовтня обирає президента. Якщо вірити опитуванням громадської думки то перемогу, навіть у першому турі, може отримати обранець теперішнього популярного президента Луіза Інасіу Лула да Сільва: голова його адміністрації – жінка – Ділма Руссеф.

День за днем, все більше й більше Бразилія демонструє свою економічну потугу. У часи економічної кризи у світі, економіка Бразилії зростає швидким темпом у 7 відсотків. За економічним успіхом Бразилії стоїть її теперішній президент Луіз Інасіу да Сільва, якого в народі називають просто Лула. Лідер ліво-центриської Партії робітників перебуває на чолі країни 8 років.

Президент Луіз Інасіу да Сільва говорить:

«У нас зараз спостерігається стабільний економічний ріст, який є основою процвітання нашого суспільства і який гарантує краще життя для наших синів та дочок».

Луіз Інасіу да Сільва готується залишити президентський офіс одним з найпопулярніших лідерів Латинської Америки. Рейтинг його популярності становить стабільні 60 відсотків. Йдучи з поста, він обрав собі наступника – керівника своєї адміністрації – економіста Ділму Руссеф, яка обіцяє продовжити економічну політику теперішнього президента та свого патрона.

Кандидат у президенти від Партії робітників Бразилії Ділма Руссеф говорить:

«Я вірю, що ми матимемо одну з найбільш динамічних країн наступного десятиліття. Іноземні інвестори отримують у нас особливі умови: стабільну демократію без етнічних конфліктів та воєн».

Найсильнішим опонентом обраниці теперішнього президента є губернатор Сан Пауло - Хосе Серра, який каже, що Бразилія може досягнути ще більшого успіху:

«Ми мусимо визнати, що попереду ще багато роботи. Якщо порівняти прогрес в інших країнах та потенціал Бразилії то можна зробити один висновок: Бразилія може бути ще могутнішою, ніж зараз».

Серра належить до правоцентристської Соціал-демократичної партії, яку очолював попередник да Сільви президент Енріке Кардозо. Саме він розпочав ряд економічних реформ в країні, що, зрештою, заклали підґрунтя для економічного успіху останніх років.

Колишній журналіст Нью-Йорк Таймс і автор книжки «Бразилія у зростанні» Леррі Рохтер каже, що успіх Бразилії - у послідовності її політики:

«Там спостерігається надзвичайна послідовність економічної та соціальної політики. Лула був обраний на популярних обіцянках розірвати з капіталізмом. Але треба віддати йому належне – він цього не зробив. Навпаки, він фактично розширив і поглибив економічну та соціальну політику років Фернанда Кардозо».

Спадкоємець, якого пропонує на своє місце да Сільва, Ділма Руссеф, не має жодного попереднього досвіду з обраних посад. Але незважаючи на це очікується, що вона переможе і можливо навіть у першому турі.

«Лула хоче щоб вона стала президентом, його наступником. І він агітує за неї. Він проїхав усією країною і дав чітко зрозуміти, що вона його кандидат. Найбільшим запитанням є: чи може він передати їй свою популярність? За теперішніх обставин виглядає, що так», – каже Леррі Рохтер.

Не викликають занепокоєння вибори у Бразилії і у іноземних інвесторів.

«Ми не думаємо, що хтось з лідерів перегонів, чи Руссеф, чи Серра можуть підірвати теперішні макроекономічні засади на яких стоїть економіка Бразилії. Запитанням є лише те, чи наступний президент, отримавши потужну економіку, зробить її ще потужнішою, чи втратить шанс вивести її на ще вищий рівень».

І цей наступний економічний рівень, може дати Бразилії нові позиції на політичній карті світу. Бразилія на сьогодні – одна з кількох країн зі стрімко зростаючою економікою, яка добивається розширення Ради Безпеки ООН, де вона хоче зайняти постійне місце.

Всі новини дня

«Я наполягаю на тому, щоб ці нові системи були доставлені якомога швидше», – Кріс Кунс, сенатор-демократ від штату Делавер. Відео

«Я наполягаю на тому, щоб ці нові системи були доставлені якомога швидше. Я думаю, що це дає сигнал Москві, що Захід продовжує рішуче підтримувати Україну в її боротьбі з російською агресією», – Кріс Кунс, сенатор-демократ від штату Делавер.

Україна має міцну підтримку у світі – результати глобального опитування. Відео  

Громадська думка більшості у 28 країнах світу – на боці України та надання довготривалої допомоги, як економічної, так і військової. Навіть майже через рік після початку повномасштабної війни Росії увага світової спільноти досі прикута до подій в Україні.

Відправлення Україні танків Abrams забере "багато місяців" - Кірбі

Розвантаження американського танку Abrams 2-ї Моторизованої бригади США (Armored Brigade Combat Team у польському порті Гдиня для навчань НАТО Operation Atlantic Resolve, 3 грудня 2022. REUTERS/Kacper Pempel

Відправлення Україні американських танків Abrams "забере багато місяців", заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

В ефірі телеканалу CNN у п'ятницю він сказав, що адміністрація Байдена "не гаятиме час" і працюватиме над навчанням українських сил та зміцнення ланцюгів постачання, щоб ЗСУ були якнайкраще готові для їхнього використання, коли вони зрештою прибудуть в Україну.

На запитання ведучої каналу про те, чи Кірбі вірить, що Київ отримає заявлену техніку до кінця 2023 року, він заявив: "Я не хочу надавати надто конкретну інформацію, тому що ми все ще розробляємо плани, але це забере багато місяців", - сказав Кірбі. А тим часом, за його словами, до України прибуде партія німецьких танків Leopard.

Американські медіа зазначають, що танки Abrams, які перебувають на службі армії США або зберігаються в армійських арсеналах, мають спеціальну "уранову броню" (uranium armour).

Як пише оглядач The Warzone, це - засекречена розробка, що містить збіднений уран (depleted uranium), й танки із такою бронею не експортуються навіть до найближчих союзників США.

Через Білому дому або доведеться переконати інші країни передати свої танки Києву, або "General Dynamics потрібно буде підготувати нову партію безуранових М1 - і це може забрати багато місяців, якщо не рік або більше".

Як пише MSN, американські танки збирають лише в одному місці – на державному заводі General Dynamics в Огайо. Цей завод може виробляти 12 танків на місяць, але, як повідомляється, лінія зараз заповнена новими замовленнями для Тайваню та Польщі.

Іншим варіантом може стати ремонт і переобладнання новими компонентами старіших версій Abrams, які містяться на складах у США, пише The Warzone.

Також нині в інтерв'ю Кірбі не підтвердив інформацію про те, чи розглядає президент США Джо Байден поїздку до Європи, зокрема, Польщі, у час річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але сказав, що Байден залишається "у тісному контакті з президентом Зеленським - вони спілкуються досить часто".

"Я думаю, що президент [Байден], безумовно, у певний відповідний час захоче [поїхати] в Україну", - сказав він, додавши, що зараз про це не йдеться.

Росія продовжує ускладнювати доступ українського зерна на світові ринки - урядовці США

Розвантаження українських зернових з баржі в чорноморському порту Констанца, Румунія, 21 червня 2022 р. Румунія запрононувала свої портові можливості для експорту сільськогосподарської продукції з України, який далі ускладнює Росія. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Україна не може допомогти бідним країнам через те, що Росія обстрілює сільськогосподарські райони та обмежує експорт зерна, заявила американська високопосадовиця.

Ерін Маккі, помічниця адміністратора по Європі та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку заявила, що понад 120 кораблів з українським зерном не можуть покинути Одеський порт і звинуватила Росію у тому, що вона навмисно уповільнює перевірки, не випускаючи українське зерно на світові ринки.

На слуханнях у Конгресі Ерін Маккі заявила, що ситуація з харчовою безпекою у світі минулого року різко погіршилася через зміни клімату, конфлікти у багатьох країнах Африки, але також великою мірою через те, що Україна, один з найбільших виробників та експортерів зерна, не може повною мірою постачати зерно найбіднішим країнам світу.

«У 2022 році понад 205 мільйонів людей терміново потребували гуманітарної продовольчої допомоги, що на 8% більше ніж у 2021 році та на 89% більше порівняно з 2016 роком», – сказала Маккі під час слухань у Комітеті з питань міжнародних відносин Сенату США у четвер, 26 січня.

Маккі наголосила, що Росія, хоча і погодилася розблокувати український експорт завдяки Чорноморській зерновій ініціативі, навмисно уповільнює перевірки суден, що вивозять зерно з українських портів.

«Принаймні станом на вчора було 121 судно, яке чекало виходу з Одеського порту, і близько чотирьох-п’яти суден на день проходять повільну перевірку», – сказала Маккі і додала, що Чорноморська зернова ініціатива, про яку вдалося домовитися завдяки посередництву ООН і Туреччини, «надала деяке полегшення», але єдиним надійним способом, що дозволить Україні «продовжувати свій сільськогосподарський внесок у глобальну продовольчу безпеку, це – закінчення конфлікту».

Як наголосила на цьому ж слуханні заступниця державного секретаря з політичних справ Вікторія Нуланд, завдяки Чорноморській ініціативі минулого року вдалося «вивільнити близько 17 мільйонів тонн українського зерна».

«Попри це, український експорт впав приблизно на 30%, і існують ризики для посівної», – сказала Нуланд і додала, що завдяки фінансуванню, яке надав Конгрес минулого року та на нинішній рік, Державний департамент США «працює на всіх рівнях зі Всесвітньою продовольчою програмою, щоб пришвидшити постачання продовольства та добрив до країн, які зазвичай були б споживачами України».

Як повідомляє агентство Reuters, виробництво кукурудзи та пшениці в Україні в 2023 році впаде другий рік поспіль через вплив війни. Як сказав агентству очільник Української зернової асоціації (УГА) Микола Горбачов, фермери скорочують посіви зернових через обстріли, скорочення доступу до елеваторів та вивозу зернових. За прогнозами представника українських виробників, врожай кукурудзи та пшениці не перевищить 18 мільйонів і 16 мільйонів тонн відповідно, заявив Горбачов у кулуарах Паризької зернової конференції Argus Media.

За даними Міністерства аграрної політики за станом на початок 2023-го року, Україна експортувала майже 23,6 мільйона тонн зерна в сезоні 2022/23 років, у порівнянні з 33,5 мільйона тонн, експортованих на тому ж етапі попереднього сезону.

Завдяки розблокуванню українських портів після майже шестимісячної блокади, спричиненої російським вторгненням, Україні вдалося вивезти близько 8,6 млн тонн пшениці, 13,3 млн тонн кукурудзи і близько 1,7 млн тонн ячменю, повідомляє Reuters.

В статті використано матеріал Reuters

Немає жодних ознак припинення війни в Україні до річниці вторгнення - Білий дім

Після російської атаки у зруйнованому будинку під Києвом, 26 січня 2023. AP Photo/Roman Hrytsyna

На 11-му місяці війни Росії проти України немає жодних ознак її припинення. Про це сьогодні під час брифінгу для преси сказав Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США.

Відповідаючи на питання, чи буде у графіку президента США якимось чином відображена “річниця війни”, Кірбі сказав: “Дуже ймовірно, що коли настане 24 лютого, Україна все ще боротиметься за своє життя та незалежність”. Посадовець наголосив, що Сполучені Штати і надалі будуть світовим лідером у підтримці України та продовжуватимуть заохочувати до цього міжнародну спільноту.

Щодо нових запитів з України стосовно озброєння, а саме винищувачів, Джон Кірбі додав: “Не дивно, що українці просять надати винищувачі, а саме F-16, це не новий запит... Вони очевидно хочуть мати стільки можливостей, скільки можливо. Скажу лише, що ми постійно обговорюємо, розмови з українцями відбуваються майже щодня - про їхні потреби".

Також посадовець наголосив, що США і надалі надаватимуть підтримку Україні, наскільки це тільки можливо. Як і раніше, будуть надаватися системи озброєння, а також фінансова допомога. "Робитимемо все можливе, щоб переконатися, що вони зможуть досягти успіху на полі бою, та, якщо і коли настане можливість перемовин, президент Зеленський міг мати сильну позицію за столом”.

Більше

XS
SM
MD
LG