Спеціальні потреби

Актуально

Філіп Брідлав: НАТО має збільшити підтримку України та бути готовим до виконання завдань, незважаючи на пандемію

Філіп Брідлав

Навіть під час пандемії, НАТО має фокусуватись на ефективному виконанні завдать і підтримувати готовність своїх сил. Про це в інтерв‘ю Російській службі «Голосу Америки» заявив Філіп Брідлав, колишній командувач Об‘єднаними силами НАТО в Європі.

Кошти, люди, навчання - такі основні виклики, на думку Брідлава, постали перед Альянсом через епідемію коронавірусу.

«На мою думку, головне для НАТО наразі має бути підтримка своєї готовності, і є три види викликів, пов‘язаних з цим, - говорить експерт. - По-перше, гроші - кошти, які мали бути витрачені на підтримку готовності, тепер йтимуть - і це правильно - різним країнам на подолання COVID-19. По-друге, люди, готовність людських ресурсів - дехто заразився вірусом, деяких було направлено на надання підтримки владі своїх країн і їх таким чином зняли із задач НАТО, тому готовність в плані наявності особового складу, також зменшується. По-третє, як НАТО вже заявило, основні навчання буде скасовано. Серед цього нам потрібно пам‘ятати, що Альянс має певні задачі і ці задачі передбачають готовність до їх виконання. Надходження грошей до бюджету, готовність людей і навчання наших сил мають залишатись у центрі уваги».

Росія намагається скористатись з епідемії для поширення дезінформації та впливу, говорить Брідлав, але відзначає - інформаційні атаки не є новим викликом для Альянсу.

«​НАТО завжди було ціллю таких атак. Путін постійно намагається знайти розбіжності серед союзників і максимально збільшити її, щоб розділити країни Євросоюзу, країни-члени НАТО. Тому ми маємо уважно слідкувати за спробами підірвати нашу єдність, маємо усвідомити, що дезінформаційна кампанія - це реальність, побачити які інструменти використовують ті, хто нас роз‘єднує і впевнено допомогти нашим суспільствам зрозуміти як ці інструменти використовуються.

Враховуючи те, що кампанія з дезінформації надходить з Росії, варто звернути увагу, наприклад, на те, що при пошуку в YouTube за словами «Росія-Москва-коронавірус» ви побачите вельми сумні історії про те, що насправді відбувається в російських лікарнях і медзакладах
Філіп Брідлав

На деякі країни випали жахливі випробування - подивіться що відбулось в Італії, подивіться як Росія намагалась з цього скористатись. Зараз багато говорять, чи була цінною допомога надана Італії Росією, чи справді це була допомога, або Росія зробила з цього шоу.

Враховуючи те, що кампанія з дезінформації надходить з Росії, варто звернути увагу, наприклад, на те, що при пошуку в YouTube за словами «Росія-Москва-коронавірус» ви побачите вельми сумні історії про те, що насправді відбувається в російських лікарнях і медзакладах, а також те, що ці відео повсякчас прибирають, чи намагаються прибрати, намагаються я завадити їх публікації. Однією з тем цих видно є те, що в російських лікарнях скаржаться на відсутність необхідного обладнання, критикують пересилання цього обладнання за кордон.

Там показані справді важкі умови в цих лікарнях і є різні свідчення, не підверджені офіційно про серйозну відмінність офіційних і реальних даних про зараження в Росії.

Тому маємо розуміти з якою метою проводиться кампанія з дезінформації і розвінчувати її», - наголошує експерт.

Коментуючи підтримку України з боку НАТО, Брідлав закликав Альянс до більш рішучої позиції з підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми маємо продовжити підтримку демократично обраного керівництва України.
Філіп Брідлав

«Україна - суверенна країна, - наголосив експерт, - яка обрала свого президента переважною більшістю і такою ж переважною більшістю змінила розстановку сил у законодавчій владі, давши мандат на ті дії, на які очікує український народ.

Ми маємо продовжити підтримку демократично обраного керівництва України. Вважаю, що ми маємо набагато більш потужно просунутись у нашій підтримці країни, територію якої окуповано російськими військами. Росія двічі використовувала своїх військових, щоб силою змінити міжнародно визнані кордони України. Якщо згадати 1990-ті роки, Росія у відповідь на те, що Україна відмовилась від ядерної зброї, стала одним із гарантів суверенітету та цілісності України. Ми маємо притягти Росію до відповідальності за порушення своїх обіцянок і ми - Захід, НАТО, інші країни - маємо рішучіше просувати ті процеси, які приведуть до вирішення цих проблем України, які поки не просуваються».

​Дивіться також: Огляд новин у США: у Білому домі вирішують коли відкривати економіку; кількість безробітних зростає. Відео

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG