Спеціальні потреби

Актуально

Філіп Брідлав: НАТО має збільшити підтримку України та бути готовим до виконання завдань, незважаючи на пандемію

Філіп Брідлав

Навіть під час пандемії, НАТО має фокусуватись на ефективному виконанні завдать і підтримувати готовність своїх сил. Про це в інтерв‘ю Російській службі «Голосу Америки» заявив Філіп Брідлав, колишній командувач Об‘єднаними силами НАТО в Європі.

Кошти, люди, навчання - такі основні виклики, на думку Брідлава, постали перед Альянсом через епідемію коронавірусу.

«На мою думку, головне для НАТО наразі має бути підтримка своєї готовності, і є три види викликів, пов‘язаних з цим, - говорить експерт. - По-перше, гроші - кошти, які мали бути витрачені на підтримку готовності, тепер йтимуть - і це правильно - різним країнам на подолання COVID-19. По-друге, люди, готовність людських ресурсів - дехто заразився вірусом, деяких було направлено на надання підтримки владі своїх країн і їх таким чином зняли із задач НАТО, тому готовність в плані наявності особового складу, також зменшується. По-третє, як НАТО вже заявило, основні навчання буде скасовано. Серед цього нам потрібно пам‘ятати, що Альянс має певні задачі і ці задачі передбачають готовність до їх виконання. Надходження грошей до бюджету, готовність людей і навчання наших сил мають залишатись у центрі уваги».

Росія намагається скористатись з епідемії для поширення дезінформації та впливу, говорить Брідлав, але відзначає - інформаційні атаки не є новим викликом для Альянсу.

«​НАТО завжди було ціллю таких атак. Путін постійно намагається знайти розбіжності серед союзників і максимально збільшити її, щоб розділити країни Євросоюзу, країни-члени НАТО. Тому ми маємо уважно слідкувати за спробами підірвати нашу єдність, маємо усвідомити, що дезінформаційна кампанія - це реальність, побачити які інструменти використовують ті, хто нас роз‘єднує і впевнено допомогти нашим суспільствам зрозуміти як ці інструменти використовуються.

Враховуючи те, що кампанія з дезінформації надходить з Росії, варто звернути увагу, наприклад, на те, що при пошуку в YouTube за словами «Росія-Москва-коронавірус» ви побачите вельми сумні історії про те, що насправді відбувається в російських лікарнях і медзакладах
Філіп Брідлав

На деякі країни випали жахливі випробування - подивіться що відбулось в Італії, подивіться як Росія намагалась з цього скористатись. Зараз багато говорять, чи була цінною допомога надана Італії Росією, чи справді це була допомога, або Росія зробила з цього шоу.

Враховуючи те, що кампанія з дезінформації надходить з Росії, варто звернути увагу, наприклад, на те, що при пошуку в YouTube за словами «Росія-Москва-коронавірус» ви побачите вельми сумні історії про те, що насправді відбувається в російських лікарнях і медзакладах, а також те, що ці відео повсякчас прибирають, чи намагаються прибрати, намагаються я завадити їх публікації. Однією з тем цих видно є те, що в російських лікарнях скаржаться на відсутність необхідного обладнання, критикують пересилання цього обладнання за кордон.

Там показані справді важкі умови в цих лікарнях і є різні свідчення, не підверджені офіційно про серйозну відмінність офіційних і реальних даних про зараження в Росії.

Тому маємо розуміти з якою метою проводиться кампанія з дезінформації і розвінчувати її», - наголошує експерт.

Коментуючи підтримку України з боку НАТО, Брідлав закликав Альянс до більш рішучої позиції з підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми маємо продовжити підтримку демократично обраного керівництва України.
Філіп Брідлав

«Україна - суверенна країна, - наголосив експерт, - яка обрала свого президента переважною більшістю і такою ж переважною більшістю змінила розстановку сил у законодавчій владі, давши мандат на ті дії, на які очікує український народ.

Ми маємо продовжити підтримку демократично обраного керівництва України. Вважаю, що ми маємо набагато більш потужно просунутись у нашій підтримці країни, територію якої окуповано російськими військами. Росія двічі використовувала своїх військових, щоб силою змінити міжнародно визнані кордони України. Якщо згадати 1990-ті роки, Росія у відповідь на те, що Україна відмовилась від ядерної зброї, стала одним із гарантів суверенітету та цілісності України. Ми маємо притягти Росію до відповідальності за порушення своїх обіцянок і ми - Захід, НАТО, інші країни - маємо рішучіше просувати ті процеси, які приведуть до вирішення цих проблем України, які поки не просуваються».

​Дивіться також: Огляд новин у США: у Білому домі вирішують коли відкривати економіку; кількість безробітних зростає. Відео

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG