Спеціальні потреби

Актуально

Новий уряд Великобританії займеться справою бюджетного дефіциту

У Великобританії відбулися перші наради нового уряду. Це сталося після майже тижневих зусиль, у результаті яких до влади прийшов коаліційний уряд.

Новий кабінет виніс рішення про скорочення на 5% зарплати всіх міністрів. Це перший важливий крок на шляху до скорочення національного дефіциту Великобританії.

Експерт Керрі Браун з базованої в Лондоні дослідної організації Четгем-гаус порівняв справи з дефіцитом бюджету Великобританії з ситуацією в Греції, де фінансові проблеми довели до величезних бюджетних скорочень і серйозних соціальних заворушень. Він сказав:

«Уряд Великобританії мусить зробити дуже серйозні скорочення з уваги на високу громадську заборгованість. Я думаю, що вона сягає понад 12% сукупного валового продукту. Коли подумати про те, в якій ситуації знаходиться Греція, то це 13.5% сукупного валового продукту, це великий дефіцит, дуже великий дефіцит».

Дефіцит Великобританії сягає майже 250 мільярдів доларів. Новий уряд обіцяв запропонувати екстрений бюджет протягом наступних 50 днів і вже заявив, що цього фінансового року скоротить витрати на майже 10 мільярдів доларів.

Новий прем’єр-міністр Дейвид Камерон вважає, що заощадження можна досягти шляхом усунення неефективностей.

Кристіан Швейґер з Дургамського університету каже, що прем’єр-міністр Камерон також говорить про передачу влади народові:

«Ідея зменшення ролі держави насправді є серцевиною програми Камерона. Що це означає, коли дивитися на те, що вони насправді пропонують, так це в основному відмова від надання державних фондів на громадські послуги, такі як школи і поліцейські сили, і в дійсності прохання до людей, щоб вони самі робили більший внесок».

Він додає, що цей план відповідає традиційній консервативній економічній політиці і суперечить ідеям своїх попередників з Лейбористської партії.

Колишній прем’єр-міністр Ґордон Браун багато інвестував у громадський сектор і вірив, що уряд мусів витрачати дедалі більше, щоб вивести Великобританію з рецесії.

Пан Браун подав у відставку цього тижня після того, як створено коаліцію між право-центристськими консерваторами і лівого напрямку ліберальними демократами.

Угоду в справі створення коаліції досягнуто після того, як на загальних виборах жодна з партій не здобула абсолютної більшості в парламенті.

Марк Вікгем-Джонс з Бристольського університету каже, що між консерваторами і ліберальними демократами є чимало політичних відмінностей, і що ринки, можливо, не реагуватимуть на це позитивно:

«Вони реагуватимуть на це дещо нервово. Ринки не люблять коаліцій. Вони не люблять непевності. Отже, це може бути врегульоване в угоді, але вони також не люблять годувати надто багато людей і коли надто багато вимог на столі».

Однак ринки зареагували позитивно, коли новий уряд заявив, що негайно візьметься за справу скорочення дефіциту. Інший сподіваний законодавчий план стосується оподаткування банків і створення комісії для вивчення можливості відокремлення звичайних банків від інвестиційних.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG