Спеціальні потреби

Група британських юристів кидає виклик процедурі про вихід з ЄС


Кілька авторитетних британських позовників разом з провідною юридичною фірмою, що виступає на захист громадських інтересів, працюють над юридичним викликом, що має запобігти запровадженню в життя результатів референдуму про вихід країни з Європейського Союзу. Перед тим, як уряд запровадить автоматичну процедуру виходу з ЄС, ще мусять відбутися парламентські дебати.

Юридичний виклик може лише поглибити політичну й фінансову бурю, викликану референдумом від 23 червня.

Група, яка складається з восьми юристів, обрана з кількох юридичних фірм, включно з Бідманс, яка спеціалізується в правах людини, хоче випробувати референдум про вихід з ЄС (Brexit) в судових інстанціях. Вони розраховують на те, що їх ініціятива швидко перейде на розгляд вищих інстанцій, включно з Верховним судом. Якщо процедури відбуватимуться згідно з планом, рішення повинно бути зроблене до вересня.

У центрі юридичного виклику є те, чи уряд, покликаючись на статтю 50, яка автоматично включає дворічний механізм виходу з ЄС, і прем’єр-міністр мають юридичне право запровадити процедуру виходу без дебатів усього парламенту і голосування британських законодавців.

Переважна більшість британських законодавців виступає проти виходу країни з Європейського Союзу.

Дивіться також: Ось чому право жінки на аборт - у центрі політичних баталій у США

Ось чому право жінки на аборт - у центрі політичних баталій у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG