Спеціальні потреби

Британія: санкції проти Росії працюють


Малколм Ріфкінд

Екс-глава МЗС Британії Малколм Ріфкінд заявив, що заборона, яку Росія наклала на в’їзд у країну 89 європейських політиків і військових чиновників, свідчить про те, що санкції, запроваджені Заходом проти Москви за її анексію Криму у березні минулого року, спрацьовують.

У неділю в інтерв’ю британському радіо Ріфкінд сказав, що влада Росії вдалася до такого заходу, бо обурена запровадженими проти РФ санкціями.

У суботу в офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні назвали «чорний список» Росії «свавільним і необґрунтованим» заходом.

Міністр закордонних справ Німеччини заявив, що запроваджена Росією заборона на в'їзд у країну чиновників може пошкодити зусиллям щодо поверненню миру в Україні.

У розмові з журналістами під час візиту до Дніпропетровська, Франк-Вальтер Штайнмаєр піддав Росію критиці за заборону і закликав Москву до більшої прозорості.

У Кремлі висловлюють здивування реакцією ЄС на «чорний список» громадян країн Євросоюзу, яким заборонили в’їзд на російську територію.

«Сама наявність цього списку – опублікованого чи неопублікованого – зрештою – це справа наших партнерів, але така реакція просто на існування списку – це важко зрозуміти в цій ситуації. Хочеться запитати: а судді хто? Не потрібно забувати про предтечу цієї ситуації», – заявив речник російського президента Дмитро Пєсков.

За повідомленнями провідних інформаційних агентств, чимало високопосадовців Європейського Союзу заявили про те, що горді опинитися в цьому російському списку.

Список, з яким в четвер ознайомили європейських дипломатів, як повідомляється, включає колишніх і нинішніх парламентаріїв, прем'єр-міністрів і міністрів, які публічно критикували президента Путіна за анексію Криму і насильство на сході України.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG