Спеціальні потреби

Скорочення національного боргу США не під силу республіканцям - експерти


Усі претенденти представляти республіканську партію на виборах президента США наполягають, що нинішній президент-демократ завдав країні більше шкоди, ніж користі. І всі вони твердять, що здатні виправити ситуацію.

«Я хочу створити трамплін для бідних, щоб вони могли отримати освіту, роботу, навчитися працювати і одного дня започаткувати власну справу», - розповідає про свою програму претендент у кандидати на посаду президента США Ньют Ґінґріч .

Втім, автори незалежного дослідження, говорять, що полагодити американську економіку складніше, ніж запевняють претенденти у президенти. Колишній конгресмен-республіканець Билл Френзель, який працює у проекті Варта Федерального бюджету, каже, що економічні програми чотирьох кандидатів не витримують експертної оцінки.

«Ніякі пропозиції від республіканського табору не збалансують бюджет за 10 років, навіть за більш оптимістичними підрахунками», - говорить економіст.

За прогнозами експертів, без змін у внутрішній політиці, національний борг, який нині складає майже 15 трильйонів доларів, у 2021 році, становитиме 85 відсотків валового внутрішнього продукту. Для порівняння, борг Греції до отримання першого пакету допомоги складав 160 відсотків від ВВП.
Пропозиції які просувають кандидати від республіканської партії, призведуть лише до збільшення боргу, переконана Майя Макґінес голова Комітету за відповідальний федеральний бюджет.

«Відповідно до пропозиції Ґінґріча, борг зросте на 7 трильйонів доларів, таким чином борг становитиме 114 відсотків від ВВП», - каже Макґінес.

Дослідження, в основу якого експерти взяли конкретні пропозиції кандидатів, показує, що лише політика кандидата Рона Пола призведе до зменшення боргу на 2 трильйона двісті мільярдів доларів. Втім, зазначають аналітики, досягнути цього Пол пропонує ліквідувавши провідні державні установи, серед яких і Федеральний резерв. Програма Міта Ромні збільшує борг на 250 мільярдів доларів, а пропозиція зі скорочення податків Ріка Санторума додасть до боргу чотири з половиною трильйона.

Автори дослідження переконані, що для приборкання державного боргу потрібен комплексний підхід.

«Я думаю, не реально стабілізувати борг не збільшивши надходження в бюджет і не скоротивши видатки, одночасно», - стверджує економіст Еліс Рівлін.

Автори дослідження очікують, що кандидати республіканці поставлять під сумнів їх висновки. Однак вітають діалог, і обіцяють незабаром проаналізувати економічні пропозиції президента Обами.

XS
SM
MD
LG