Спеціальні потреби

Актуально

Більше допомоги Україні і посилення нагляду, передбачає новий проект оборонного бюджету США

Фото: будівля Капітолію у Вашингтоні. (AP Photo/Скотт Епплвайт)

Після обговорень, що тривали декілька годин і голосування за сотні поправок, Палата представників США в четвер затвердила свою версію оборонного бюджету країни на 2023 бюджетний рік. Щоб набути сили закону, відповідний законопроект має затвердити і Сенат США а також підписати президент.

Документ передбачає виділення мільярда доларів на допомогу Україні в рамках Ініціативи з безпекової допомоги Україні (USAI). Це на 700 млн дол більш, ніж в минулорічному бюджеті, зауважила посол України в США Оксана Маркарова в дописі у Facebook.

Водночас планується збільшити нагляд за допомогою та забезпечити, що запаси зброї США поповнюються відповідно до надання зброї за кордон.

Так, законопроект детально визначає повноваження генерального інспектора із нагляду за оборонною допомогою Україні і встановлює вимогу для нього звітувати перед Конгресом кожні півроку. Серед затверджених поправок також є вимога до Пентагону звітувати перед Конгресом щодо розподілу виготовленої у США зброї в Україні і запобігання потраплянню зброї до рук екстремістів.

Передбачено створення спеціального фонду, який дозволить Пентагону поповнювати запаси зброї ще перед тим, як така зброя буде передана за кордон для підтримки операцій в Україні. Про таке поповнення запасів Пентагон щоквартально звітуватиме перед Конгресом, пише парламентський журнал США RollCall.

В законопроекті йдеться про кардинальні зміни, які російська війна в Україні привнесла до безпеки світу. З огляду на це, вказується в документі, Пентагон має подати стратегічну оцінку військових намірів та дій Росії в Україні та інших регіонах світу, а також надати оцінку заходів із зміцнення колективного захисту НАТО та стратегічної безпеки Європи. Законопроект передбачає продовження розробки ядерних крилатих ракет - програми, яку адміністрація Байдена хотіла відкласти, пише RollCall.

Законопроект також продовжує обмеження на військову співпрацю з Росією, заборону на надходження коштів США у сфери, які могли б свідчити про підтримку суверенних прав Росії та Крим, а також відмову американського війська від російських енергоресурсів.

Серед інших положень, що стосуються України, зокрема співпраця в сфері охорони здоров'я та медичних досліджень, подолання воєнної травми серед військових.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG