Спеціальні потреби

Економіку Лас-Вегаса рятують гурманські гамбургери


Про походження гамбургерів можна сперечатися. Але ніхто не буде заперечувати, що ця смажена на грилі котлета є національною американською стравою, без якої не обходиться жодне свято у Сполучених Штатах. Але навіть гамбургери в часи економічної рецесії зазнають трансформації. У намаганнях задовольнити вимоги економних, але вимогливих споживачів у Лас-Вегасі почали масово відкриватися «гамбургерні» з гурманським нахилом.

Економічна рецесія внесла багато коректив у життя американців – хати стали меншими, відпустки коротшими, а вечері у ресторанах не такими частими. Як наслідок, ресторанний бізнес несе рекордні збитки. Багато ресторанів скорочують свої меню чи пропонують спеціальні знижки, подають менші порції – такого не було п’ять років тому.

Лас-Вегас, який завжди славився вишуканими ресторанами, сьогодні ледь втримується на плаву. Ситуацію, як вважає шеф-кухар Ґреґ Кук можуть врятувати лише гамбургери:

«У сьогоднішній економіці, чесно кажучи, більше прибуткові ресторани, які спеціалізуються на гамбургерах, ніж на біфштексах. На мою думку, люди завжди можуть дозволити собі гамбургер».

Власник «Манч» бару у палаці Цезаря Браян Оґден один з перших у Лас-Вегасі перетворив страву швидкого приготування на блюдо високого класу:

«Ми використовуємо яловичину найкращої якості – натуральну, без жодних гормонів. Ми щодня ходимо на ринок і купляємо продукти. Самі готуємо салат, робимо майонез, приправи тощо. Мої працівники починають працювати з самого ранку, готуючи все необхідне».

Навіть модний у Лас-Вегасі бар «KDB» був змушений налаштовуватися на «нову хвилю». Шеф Кері Саймон – відомий у місті кухар. Не так давно він переміг на популярному у США телеконкурсі «Залізний шеф-кухар». Кері визнає, що перехід на приготування гурманських гамбургерів сприяв розширенню бізнесу:

«Коли я був на програмі «Залізний шеф-кухар», головним інгредієнтом було м’ясо, і нам довелося готувати гамбургери. Після цього я почав експериментувати з різними приправами до м’яса у моїх ресторанах і ми отримали нагороду за наші гамбургери. Відтак мені зателефонували з готелю «Гаррас» і запропонували відкрити у них бар».

Гурманські гамбургери, як і їх попередники, мають різну форму і розмір. Але якщо на звичайні котлети кладуть листок салату, то на гурманський гамбургер у Лас-Вегасі можна замовити яєчню, пряний гуакомоле чи навіть трюфелі.

Нещодавнє опитування громадської думки, проведене консалтинговою фірмою споживацьких уподобань «Текномік», виявило, що гамбургери почали користуватися значно більшою популярністю серед американців з часу рецесії. 90% респондентів заявили, що їдять гамбургери принаймні раз на місяць. Ще третина визнали, що споживають їх раз на тиждень.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG