Спеціальні потреби

Аун Сан Су Чжі продовжує турне Європою


Лідер бірманської опозиції Аун Сан Су Чжі повернулася до запланованої програми після того, як на прес-конференції в четвер у Берні їй стало зле. 67-річна опозиціонерка розповіла, що відчула втому від напруженого графіка та багатогодинної подорожі до Європи.

В п’ятницю, представники правозахисної організації Міжнародна амністія привітали Аун Сан Су Чжі з її прибуттям до швейцарського парламенту, де вона спостерігала за дискусіями.

Відтак, бірманська активістка відбула до Осло, де у суботу вона виступить з промовою з нагоди присудження їй у 1990 році Нобелівської премії миру. У 1991 році за неї цю нагороду отримував син, оскільки сама лауреатка тоді перебували у Бірмі під домашнім арештом.

Європейське турне Аун Сан Су Чжі триватиме ще понад 2 тижні. Після Норвегії, вона вирушить до Лондона, де виступить з промовою у британському парламенті. У Дубліні, рок-зірка Боно вручить бірманській активістці нагороду Міжнародної амністії за правозахисну діяльність. Згідно з планом, опозиціонерка також відвідає Францію.

У Бірмі, уряд, який прийшов до влади у березні 2011 року, почав запроваджувати деякі демократичні реформи. У квітні 2012 року Аун Сан Су Чжі та інші члени її партії отримали певну кількість місць в парламенті Бірми, що дозволило опозиціонерці вільно пересуватися світом.

Європу вона відвідує вперше за 24 роки. Свій перший закордонний візит Аун Сан Су Чжі здійснила на початку цього місяця до Таїланду.
XS
SM
MD
LG