Спеціальні потреби

Аун Сан Су Чжі отримає нагороду «Громадянин світу»


Недержавна громадська організація оголосила, що лідер бірманської опозиції Аун Сан Су Чжі подорожуватиме у вересні до Нью-Йорка, аби отримати нагороду «Громадянин світу».

Речник Атлантичної ради Талін Ананян повідомила «Голос Америки», що Аун Сан Су Чжі нагорода буде вручена особисто.

Ця подорож стане першою поїздкою бірманського опозиційного лідера до США з 80-х років, коли вона працювала в Організації Об’єднаних Націй.

Атлантична рада заявила, що врученням нагороди Аун Сан Су Чжі, яке відбудеться 21 вересня, буде відзначено її «непохитну відданість демократії та правам людини». Також у своїй заяві Атлантична рада називає Нобелівського лауреата «міжнародним символом свободи та людської гідності».

Це запрошення надійшло в той час, коли в Бірмі перебуває делегація американських бізнесменів високого рівня з метою пошуку можливостей для інвестицій в країну, яка швидко реформується. Натомість Аун Сан Су Чжі закликає західні країни не поспішати зі зняттям санкцій з країни та вкладенням інвестицій.

Минулого тижня США формально зняли санкції з Бірми, що дозволило інвестування в країну з боку США вперше за останні 15 років.
XS
SM
MD
LG