Спеціальні потреби

Напередодні візиту Обами до Бірми влада звільнила кількохсот в’язнів

  • Голос Америки

Активісти применшують значення рішення влади Бірми звільнити кількохсот в’язнів, називаючи це трюком, аби заручитися політичною підтримкою напередодні візиту до країни президента США Барака Обами.

У четвер, державні засоби масової інформації повідомили, що президент Тейн Сейн вирішив амністувати 452 в’язнів з метою сприяння двостороннім відносинам між США та Бірмою. Влада зазначила, що серед звільнених будуть і дисиденти. Проте активісти і правозахисні організації сказали, що поки що вони не чули про будь-якого звільненого за амністією політичного в’язня.

Представник продемократичного молодіжного руху Моу Твей заявив, що обіцянкам, зробленим бірманським урядом, не слід довіряти.

Барак Обама відвідає країну у понеділок 19 листопада з першим в історії США візитом до Бірми чинного президента. Візит американського керівника, здебільшого, розглядається як схвалення Білим домом демократичних реформ, запроваджених у Бірмі протягом останніх 18 місяців.

Як очікується, президент Обама зустрінеться з лауреатом Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, яку було звільнено після майже 15 років під домашнім арештом. Це - дало їй можливість взяти участь у політичному процесі країни. Аун Сан Су Чжі було обрано до парламенту Бірми у квітні цього року.
XS
SM
MD
LG