Спеціальні потреби

Путін заявляє, що в спецслужбах РФ не знають про Бутіну, яка тим часом визнала свою провину у США


Марія Бутіна погодилась визнати себе винною у змові з метою порушення законів, які забороняють діяльність іноземних агентів під прикриттям, повідомляють ЗМІ.

Бутіна також погодилась на співпрацю зі слідством у США. В рамках угоди, вона взяла не себе зобов'язання співпрацювати з правоохоронними органами США "з усіх питань, співпрацю з яких уряд вважає доречною".

Бутіна стала першою росіянкою, яка визнала себе винною у злочині пов'язаному з спробами вплинути на американську політику. Влітку Мін'юст США звинуватив 12 росіян, які фігурують як співробітники ГРУ, у втручанні в президентські вибори 2016 року, зокрема, хакерських атаках на електронну пошту та комп’ютерні мережі Демократичної партії.

Невідомо яким буде ставлення в Росії до Бутіної після угоди про співпрацю.

Її можуть вітати як знаменитість, подібно до того, як вітали шпигунку Анну Чепмен, після того, як ту депортували зі США у 2010 році. Однак, можливо, Росія не так радо її прийме, бо на час її повернення, якщо вона дотримуватиметься умов угоди, то вона вже надасть значну частину інформації ФБР, пише The Daily Beast.

Марія Бутіна та Олександр Торшин, 2012
Марія Бутіна та Олександр Торшин, 2012

Також російський посадовець Олександр Торшин, який є найближчим її відомим союзником в уряді Росії, полишить свою посаду в центральному банку і може втратити більшу частину свого впливу.

Президент Росії Путін 11 грудня сказав, що в спецслужбах Росії про Бутіну не знають.

"15 років позбавлення волі. За що? Я коли почув, що навколо неї все це відбувається ... я опитав всіх керівників наших спецслужб: хто така? Ніхто про неї взагалі нічого не знає...", - зауважив Путін.

Однак, коментар Путіна переконав не всіх. Деякі спостерігачі засумнівались в його щирості.

Так Наташа Бертран, експерт The Atlantic, іронізує: "Ось чому російський уряд провів 6 консульських візитів до Бутіної, передав чотири дипноти до Держдепу про її справу і Лавров особисто двічі говорив про неї з Помпео? (Офіційний акаунт Кремля у Twitter також змінив свій аватар на її фото)."

30-річну Бутіну звинувачують у діяльності в якості агента Кремля в США. Вона була заарештована та обвинувачена в липні. Бутіна нібито змовилася з провідним російським чиновником та двома американськими громадянами, щоб спробувати проникнути в групу, яка виступає за права на зброю (вважається, що цією організацією була Національна стрілецька асоціація), і впливати на політику США щодо Росії.

Дивіться також: ​Щонайменше 16 людей із близького оточення Дональда Трампа мали контакти з росіянами впродовж виборчої кампанії 2016-го – ЗМІ

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG