Спеціальні потреби

Між Каліфорнією та Техасом пожвавилась міграція


Між Каліфорнією та Техасом пожвавилась міграція

Рецесія та колапс ринку нерухомості у США примушує багатьох американців переїжджати у пошуках роботи та більш доступного місця проживання. Мешканець Каліфорнії Такі Паппас разом з родиною переїжджає до Техасу. Все, починаючи з гостинної до кухні, зібрано та запаковано – родина Паппасів готова до переїзду. Після втрати роботи шість місяців тому, Такі Паппас нарешті працевлаштувався в Остині – столиці штату Техас. Його дружина Мабін каже, що ціни на нерухомість в Техасі вдвічі менші, ніж у Каліфорнії.

«Поки ми збираємось орендувати, хоча і маємо достатньо грошей, щоб купити нерухомість в Остині вже зараз. Водночас, тут в Каліфорнії ми нічого не можемо купити», – говорить його Мабін.

«В Техасі нема місцевого податку на прибуток, а це великий плюс», – додає її чоловік.

Родина Паппасів не єдина, яка вимушена переїжджати з економічних причин. Сьогодні Каліфорнія має один з найвищих відсотків безробіття у США. Майкл Столл вивчає міграцію між американськими штатами.

«Сьогодні в США люди сидять без роботи довше, ніж будь-коли. Тому вони просто лишають штат, щоб працевлаштуватися», – говорить економіст.

За останніми даними Бюро перепису населення, протягом 2007-2009 років з Каліфорнії, найбільш населеного американського штату, виїхало понад два мільйона людей. Саме тоді рухнув ринок нерухомості та сталася економічна криза. Найбільше людей переїхало до Техасу.

«Техас має енергетичну індустрію, тут є нафта та газ, так що від рецесії він постраждав менше. Крім того, Техас експортує багато у Мексику, яку криза не так сильно зачепила», – пояснює економіст Росс Девол.

Зі всіх каліфорнійців, які виїхали в ці роки, дванадцять відсотків влаштувалися у Техасі. Разом з тим, сам Техас залишили понад мільйон його мешканців. Попри те, що ринки нерухомості та будівництва у Каліфорнії залишаються у занепаді, каже Майкл Столл, у галузі технологій, виробництва та торгівлі відбувається пожвавлення. Втім, чимало експертів занепокоєні тим, що бізнес-клімат в Каліфорнії поки що не сприяє появі нових робочих місць.

«Щоб отримати дозвіл на будівництво нового торгівельного центру у Техасі потрібно максимум чотири місяця. В Каліфорнії на це піде три роки», – каже Росс Девол.

Втім, є і ознаки одужання економіки Каліфорнії. У першому кварталі цього року половина приватних інвестицій у США була здійснена в економіку саме цього штату.

XS
SM
MD
LG