Спеціальні потреби

Заборона на одностатеві шлюби в Каліфорнії знята


Заборона на одностатеві шлюби в Каліфорнії знята

У Каліфорнії федеральний суддя Вон Вокер зняв заборону на одностатеві шлюби.

На це рішення очікували майже два роки після того як виборці штату підтримали контроверсійну «Пропозицію 8», згідно з якою шлюб вважається законним лише у тому випадку, коли він є між чоловіком і жінкою.

Каліфорнійські виборці схвали незначною перевагою голосів «Пропозицію 8» у листопаді 2008 року – тобто пів року опісля легалізації одностатевих шлюбів у каліфорнійському Верховному суді. Втім захисникам прав геїв вдалося домогтися скасування заборони, мотивуючи це, як порушення закону про однакові права громадян, згідно з Конституцією США.

Суддя Вокер однак зазначив, що рішення про зняття заборони на одностатеві шлюби не буде чинним до часу поки питання «Пропозиції 8» не буде розглянуто в апеляційному суді.

Експерти з правових питань передбачають, що ця справа буде передана до Верховного суду США, який повинен вирішити, чи можна вважати законним не однаковий підхід до різностатевих і одностатевих шлюбів.

Губернатор-республіканець штату Каліфорнія Арнольд Шварценегер назвав рішення федерального судді правильним кроком у напрямку рівності і свободи всіх людей.

Одностатеві шлюби у США вважаються легальними лише у п’яти штатах: Коннектикут, Айова, Массачусетс, Нью-Гемпшір і Вашингтон.

XS
SM
MD
LG