Спеціальні потреби

Корупція міських чиновників розслідується у передмісті Лос-Анджелеса


Розслідування корупційної діяльності представників міської влади тривають у кількох містах-сателітах Лос-Анджелеса у Каліфорнії. Увагу правоохоронців привернув той факт, що мер невеличкого містечка Белл встановив собі річну зарплату майже у вісімсот тисяч доларів, а деякі його колеги – у понад чотириста тисяч доларів. При чому Белл – убоге передмістя Лос-Анджелеса, де проживають переважно люди з низьким рівнем прибутків. Сімнадцять відсотків його мешканців перебувають за межею бідності та щотижня вишукуються у довжелезну чергу, аби отримати харчову допомогу. Отже правоохоронці хочуть знати, що змусило мера міста «намалювати» собі майже мільйонну зарплату.

«Ми маємо справу з тим, коли сотні тисяч доларів бюджетних коштів перейшли у приватні руки за дуже підозрілих обставин», - каже Джеррі Браун, генеральний прокурор штату Каліфорнія.

Скандал вибухнув ще у липні цього року після публікації у газеті «Лос-Анджелес Таймс». Журналісти розвідали, що мер містечка Белл встановив собі зарплату у майже 800 тисяч – це у двічі більше, ніж заробляє президент країни Барак Обама. А шеф місцевої поліції отримує 457 тисяч доларів на рік. Дізнавшись про це, розлючені мешканці змусили адміністрацію міста подати у відставку. Але історія на цьому не завершилась. Також стало відомо, що у містечку Белл - найвищі податки на нерухомість в окрузі.

«Вони доводили мешканців міста до банкрутства. Люди не могли сплачувати податки. Ми платимо вдвічі більше, ніж багатії у Беверлі-Гілс», - обурюється діями влади Крістіна Гарсіа, місцевий громадський діяч.

Після скандалу в містечку Белл мешканці прилеглих населених пунктів також почали з більшою увагою стежити за діями місцевих чиновників та навіть відвідувати засідання місцевих рад. І тут також виявилися зловживання. Наразі слідство за звинуваченням у корупції ведеться у містах Вернон та Мейвуд. Домігшись відставки корупціонерів, мешканці на цьому зупинятися не збираються. Вони хочуть, аби їм повернули їхні гроші, а також скасували пожиттєві пенсії, які призначили собі місцеві чиновники. Так мер міста Белл забезпечив себе щорічною пенсією у 600 тисяч доларів, яка має йому виплачуватися до кінця його життя. Втім, керівники пенсійного фонду кажуть, що вони це так не залишать.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG