Спеціальні потреби

Актуально

Тюремника «червоних кхмерів» засуджено до 19 років позбавлення волі

У Камбоджі підтримуваний ООН трибунал у справах воєнних злочинів визнав колишнього лідера «червоних кхмерів» винним у низці злочинів проти людства і засудив його до 19 років ув’язнення.

Прокуратура закликала до 40-річного терміну ув’язнення для колишнього начальника в’язниці Канґа Кека Ієу, більш відомого як «Дач». Проте трибунал засудив його до 35 років позбавлення волі але, відтак, скоротив строк до 19 років, беручи до уваги співпрацю підсудного і те, що він уже видсидів кілька років у тюрмі.

Канґа Кека Ієу, який став головним карателем «червоних кхмерів», визнанно винним за його роль у вбивстві до 14 тисяч людей понад тридцять років тому.

Сотні людей, які постраждали від рук режиму «червоних кхмерів», зібралися перед будинком суду, емоційно реагуючи на вердикт – перший, винесений цим трибуналом.

«Дач» є першим із п’яти лідерів режиму «червоних кхемрів», який постав перед судом за причетність до геноциду 1970 років. За правління «червоних кхмерів» жертвами режиму стали близько 1,7 мільйона осіб – 25% населення Камбоджі.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG