Спеціальні потреби

Дослідження: запобіжна хірургія зменшує ризик раку яєчника та молочної залози


Щороку приблизно один мільйон жінок у світі отримує діагноз раку молочної залози, а ще майже двохсот тисяч – раку яєчника. Рішення розпочати процес лікування ускладнюється, коли в жінок є генетичні мутації BRCA1 і BRCA2, які можуть збільшити ризик виникнення раку матки, шийки матки, підшлункової залози, та інших видів. Результати недавнього дослідження показують, що запобіжні операції зменшують ризик виникнення раку молочної залози та раку яєчника.

Сандра Коген ніколи не хворіла на рак грудей чи яєчників, але вирішила видалити молочні залози і яєчники. Таке рішення вона прийняла тому, що бабуся та мати померли від цих видів раку.

«Це немов сидіти на бомбі сповільненої дії, чекаючи на появу раку. Це великий психологічний тягар – думати про це щодня», - каже Сандра Коген.

Медики вже роками знають, що запобіжна хірургія зменшує ризик раку яєчника та молочної залози у жінок, які мають генетичні мутації BRCA1 і BRCA2.
Крім того, недавнє дослідження показало, що ці операції також допомагають таким пацієнтам жити набагато довше.

Доктор Сузен Домчек із Медичної школи Пенсильванського університету співавтор 14-річного дослідження за участю приблизно 2,5 тисяч жінок із згаданою мутацією.

«У жінок, яким було усунено яєчники зменшився ризик виникнення раку молочної залози і раку яєчника, а крім того менш імовірно, що вони помруть від цих типів раку. І також поліпшились шанси їхнього виживання загалом», - каже доктор Домчек.

Жодна жінка, яка пройшла запобіжну мастектомію у рамках дослідження, не захворіла на рак молочної залози. 7 відсотків жінок, які відмовилися від операції, згодом захворіли на цей тип раку.

Результати дослідження також виявили, що у жінок, яким було видалено яєчники, на майже 80 відсотків зменшився ризик смерті від раку яєчника, і на 56 відсотків від раку грудей.

«Наш висновок – видалення яєчників особливо корисне для жінок з мутаціями BRCA1 і BRCA2», - говорить доктор Домчек.

Дослідники також прийшли до висновку, що жінок, у родині яких були випадки захворювання на рак, потрібно заохочувати пройти генетичне тестування.

Сандра Коген пройшла такий аналіз. Вона має пораду для інших жінок у подібній ситуації:

«Разом з генетичним спеціалістом вивчіть це питання. Поговоріть з жінками, які пройшли цю процедуру. Це надасть вам сили діяти».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG