Спеціальні потреби

Майже 40% українців думають про повернення до смертної кари - результати опитування


Майже 40% українців задумуються про повернення до смертної кари - результати опитування. 38 відсотків учасників он-лайн опитування Голосу Америки готові підтримати поверення до смертної кари в Україні. Водночас учасники опитування зауважують, що в умовах повальної корупції українських правоохоронців та судів, наявність смертної кари в Україні стала би ще одним інструментом порушення прав звичайних громадян, і жодним чином не сприяла би встановленню законності.

На початку тижня ми запитали наших глядачів, Чи підтримали б вони повернення до смертної кари в Україні?

Як відомо, після зґвалтування і вбивства Оксани Макар у Миколаєві, в країні заговорили про доцільність повернення смертної кари. У соціальних мережах і на мітингах люди вимагають за особливо небезпечні злочини карати позбавленням життя. Із такою ж ініціативою виступили одразу декілька впливових політичних партій. В Україні відмовилися від застосування смертної кари 13 років тому. Однак, за даними соціологів, єдності в цьому питанні у суспільстві досі немає.

В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяли участь 655 осіб. Їх голоси розподілились наступним чином:

Так - 38 %

Ні - 54 %

Не знаю - 7 %

Про припустимість можливість на ймовірні наслідки відновлення смертної кари в Україні протягом тижня говорили і на сторінці Голосу Америки на сайті Facebook.

Багато учасників дискусії вказали на те, що відчувають себе в Україні не захищеними та побоюються, що смертна кара стала би ще одним інструментом в небезпечному арсеналі корумпованих правоохоронців та судів. Окрім того, розмови про можливість відновлення смертної кари в Європейській – принаймні географічно – країні у багатьох викликають дискомфорт.

Лунали ще й такі думки думки :

«Де-факто смертна кара в Україні вже існує - для простих смертних. Захотів депутат погратися у сафарі — будь ласка, переїхав пішохода нардеп — добре, зробили з когось барбекю — смачного, луснули менти малого головою об стіну — сам упав. Одне дивує: чому в цій країні продовжують народжувати дітей?», - пише киянин Василь Тютюнник.

«Незалежно від стану та форми влади в країні, смертну кару застосовувати не можна народам які прагнуть до демократичних цінностей та гуманізму», - вважає Леонід Гуданіч з Києва

«Якщо дивитись з позиції матері Оксани Макар, то смертна кара потрібна, але за сьогоднішньої слідчої та судової практики, вважаю, що її запроваджувати не можна, бо всі ми знаємо, як вибивають свідчення та підтасовують справи в судах. Треба нелюдам давати довічний термін і хай заробляють на своє утримання» , - пише користувачка Ірина Українка.

Користувачі Twitter також брали участь в дискусії.

Нагадуємо, що ваші коментарі висловлені на Facebook чи Twitter сторінках Української служби Голосу Америки, можуть бути процитовані в ефірі Час-Time у неділю.

XS
SM
MD
LG