Спеціальні потреби

Картер – проти відправки до Сирії та Іраку великого сухопутного контингенту


Ештон Картер

Адміністрація Обами заявила, що США мають намір активізувати бойові дії проти «Ісламської держави» в Сирії та Іраку. У той же час Вашингтон не готовий направити туди значні сили для участі в сухопутних операціях, незважаючи на те, що угруповання показало, що воно здатне надихати своїх послідовників на вчинення терактів на території Сполучених Штатів. Міністр оборони Ештон Картер також закликав інші країни внести вагоміший внесок у боротьбу з терористичним угрупованням.

Виступаючи в сенатському комітеті Сенату у справах збройних сил у середу, Картер сказав, що якщо направити в регіон велике число американських військових, це означатиме, що «противник нав’язав нам свої умови ведення війни»: «Якщо все буде виглядати так, ніби конфлікти в Іраку і Сирії «американізувалися», цілком може статися, що ті, хто воює з ІДІЛ або готові протистояти їх владі, натомість повернуть зброю проти нас».

Голова комітету, республіканець Джон Маккейн сприйняв ці слова досить скептично.

«Ви справді вважаєте, що якщо Сполучені Штати завдадуть удару у відповідь по цих людях, які тільки що вбили американців у Сан-Бернардіно, це якимось чином надихне їх (ІД)? Що їх, пане міністре, надихає, так успіхи», – заявив Маккейн у своєму вступному слові.

«Загроза з боку ІДІЛ проти нашої батьківщини – реальна загроза, безпосередня загроза і вона стає все більш серйозною. Ми поки не перемагаємо у цій війні, і час працює не на нас», – додав він.

Активізувати зусилля у боротьбі з ІД

Картер коротко розповів членам комітету про те, що робить адміністрація для «активізації кампанії» у боротьбі з «Ісламською державою», в тому числі про дії підрозділів спеціального призначення і авіаудари по цистернах, у яких бойовики перевозять нафту на продаж, яка служить їм важливим джерелом фінансування. За його словами, інші країни світу могли б внести вагоміший внесок у боротьбу з угрупованням.

«Міжнародне співтовариство, у тому числі наші союзники і партнери, повинні почати діяти активніше, поки не стався ще один теракт, подібний паризькому», – сказав Картер, маючи на увазі атаки 13 листопада в столиці Франції, відповідальність за які взяла на себе «Ісламська держава».

Картер закликав Туреччину підсилити «контроль над своїм прозорим кордоном» з Сирією і піддав критиці Саудівську Аравію та інші країни Перської затоки за те, що вони «дуже зайняті конфліктом у Ємені» і не приділяють достатньої уваги боротьбі з ІД. За його словами, пора вже Росії, яка продовжує наносити авіаудари в Сирії, «зосередитися на правильній стороні в цьому конфлікті». Картер додав, що США звернулися приблизно до 40 країн із закликом внести вагоміший внесок, у тому числі залучити до участі в операціях свої спецпідрозділи і направити додаткову зброю.

Міністр оборони зазначив, що для боротьби з ІД необхідні наземні сили, проте їх повинні надати союзники Америки в цьому регіоні.

З головою Пентагону погодився провідний демократ у складі комітету сенатор Джек Рід.

«Для того, щоб раз і назавжди розгромити ІДІЛ, необхідні наземні сили, які повинні в першу чергу складатися з місцевих сил. Якщо направити в Ірак і Сирію велике число американських військових, це може прямо або побічно зіграти на руку ІДІЛ в їх пропагандистській війні», – сказав Рід.

У відповідь на це Маккейн помітив, що він теж проти надіслання до регіону численного контингенту, додавши, однак, що союзники в регіоні не виділять своїх військових, якщо Сполучені Штати не візьмуть на себе провідну роль на полі бою.

Дивіться також: Бійня у Сан-Бернардіно. Чому подібне регулярно відбувається у США

Бійня у Сан-Бернардіно. Чому подібне регулярно відбувається у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

XS
SM
MD
LG