Спеціальні потреби

Cили АТО не застосовували і не застосовують касетних боєприпасів - РНБО


Андій Лисенко

Українські військові за весь час проведення АТО на сході України не використовували і не використовують заборонені міжнародними договорами боєприпаси, заявляють у РНБО. «Це стосується і касетних боєприпасів», – заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Він також подякував міжнародним організаціям, які спостерігають за подіями в зоні АТО і допомагають розповідати про сформовану ситуацію.

Водночас Лисенко не виключив, що до міжнародних спостерігачів могла потрапити провокаційна інформація від бойовиків про нібито використання українською стороною заборонених боєприпасів. Зокрема, він звернувся до представників міжнародних організацій із проханням про надання більш детальних звітів і з доказами.

Лисенко також звернув увагу на необхідність збільшення кількості міжнародних спостерігачів на сході України, щоб уникнути можливої фальсифікації фактів.

Раніше міжнародна правозахисна організація «Вахта прав людини» (Human Rights Watch) звинуватила українські урядові війська у застосуванні касетних бомб під час обстрілів густонаселених районів Донецька в жовтні 2014 року.

«У той час, як неможливо точно встановити відповідальність за багато обстрілів, свідчення вказують на відповідальність українських урядових сил за кілька обстрілів з застосуванням касетних боєприпасів у Донецьку», – твердять правозахисники. Вони згадують про загибель співробітника Міжнародного комітету Червоного Хреста 2 жовтня в Донецьку саме внаслідок застосування касетних боєприпасів, але не вказують на відповідальність жодної зі сторін за це.

«Антиурядові сили, можливо, також є відповідальними за застосування касетних боєприпасів», – вказують у «Вахті прав людини», але додають, що не мають переконливих доказів цього.

У 12 інцидентах з використанням касетних бомб, зафіксованих фахівцями Human Rights Watch, загинули щонайменше шестеро осіб і десятки поранені. Реальне число жертв в результаті застосування такої зброї, ймовірно, вище, відзначають правозахисники.

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG