Спеціальні потреби

Фідель Кастро виступив з рідкісними публічними заявами


Протягом останніх чотирьох років, відколи у Фіделя Кастро виявили серйозне захворювання і він пішов з посади глави держави, передавши управління Кубою своєму братові Раулю, Фіделя Кастро фактично ніде не було видно. І тільки у понеділок, після того як минулого тижня у пресу просочилися його фотографії, екс-президент Куби взяв участь у програмі на місцевому телебаченні.

Колишній президент Куби виглядав спокійним і вів активний діалог, відповідаючи на запитання кубинського журналіста. Він застеріг Захід, що тиск на Іран і Північну Корею через їх атомні програми, може призвести до війни з цими країнами:

«Західний світ тисне і тисне без зупинки, постійно атакує. Але навіть не це є головною проблемою. Головна проблема, я гадаю, полягає в тому, що ті країни можуть розпочати війну» - сказав екс-президент.

До минулого тижня 83-річний колишній лідер уникав появи на людях. Це тривало чотири роки, відколи йому зробили операцію у 2006 році. Тож чому він з’явився зараз? Аналітики мають свою думку. Так Пітер Дешазо з Центру стратегічних та міжнародних досліджень вважає, що Фідель Кастро цим хотів показати, що знає про події в світі. Що він може приймати рішення і дискутувати в політичних питаннях.

Пітер Дешазо також переконаний, що поява Кастро зовсім не випадково збіглася у часі з тим, що Куба випустила на волю перших із 52 політичних в’язнів, яких вона пообіцяла відпустити у найближчі місяці. Семеро з них у вівторок полетіли в Іспанію. Дежазо говорить, що це могла бути домовленість Фіделя Кастро з його братом Раулем задля того, аби заспокоїти різноманітні частини в середині кубинської влади.

«З одного боку Куба вирішила відпустити в’язнів, а її уряд намагається збудувати мости у деяких сферах. З іншого – частина кубинців в обличчі Фіделя Кастро критикує уряд США і, продовжує відігравати роль революціонерів, або як це ще можна назвати – відіграє роль лідера серед країн третього світу», - сказав Пітер Дешазо.

Філіп Пітерс, який працює в дослідницькій групі Лексингтонського інституту громадської політики, що неподалік Вашингтона, переконаний, що Рауль Кастро розуміє політичну вагу утримання дисидентів у в’язниці.

«Виглядає, ніби він не зацікавлений в утриманні політичних в’язнів у тюрмах протягом 20 років. Я думаю, що він хоче позбутися цих проблем і закрити ці питання», - говорить Філіп.

Тим часом Пітер Дешазо каже, що незважаючи на те, хто з них - Фідель чи Рауль Кастро - має більший вплив на політику Куби, одна річ тут є беззаперечною: кубинці у короткостроковій перспективі, хочуть насправді просто краще почати жити. Вони хочуть заробляти гроші, мати їжу вдома, просто почуватися впевненіше в тому, що стосується фінансів.

За словами Дешазо, незадоволення в середині країни чинитиме ще більший тиск на кубинський уряд у найближчі місяці.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG