Спеціальні потреби

У п’ятницю у віці 90 років помер Фідель Кастро


Фідель Кастро (архівне фото)

У п’ятницю 25 листопада помер колишній кубинський лідер Фідель Кастро. Йому було 90 років. Про це повідомив його брат, нинішній кубинський президент Рауль Кастро.

За повідомленнями місцевих медіа, Фідель Кастро помер ’ п’ятницю ввечері о 22:29 за місцевим часом, його тіло кремували, та поки що невідомо, коли відбудеться церемонія поховання.

Комуністичний режим Фіделя Кастро пережив вторгнення на Кубу 1961 року, Карибську кризу 1962-го, десятки років економічного ембарго.

Між тим, Фідель Кастро також дожив до відновлення американсько-кубинських відносин та першого за понад півстоліття візиту американського президента на Кубу.

Страх – основний інструмент правління

Кастро заявив про себе як політика світового рівня, коли у пік «холодної війни» дозволив Радянському Союзу розмістити на території своєї держави ядерну зброю, таким чином лише поглибивши конфлікит між США та СРСР. Тоді світ опинився на порозі ядерної війни.

«Його запам’ятають лідером, який зробив Кубу відомою, – розповідає експерт з кубинських питань Вейн Сміт. – До приходу Кастро Куба вважалась банановою республікою. З точки зору світової політики, вона нічого не означала. Кастро все це змінив, і раптом Куба почала відігравати важливу роль на світовій арені, в Африці, як союзник Радянського Союзу, в Азії, і в Латинській Америці».

Досягненнями Кастро вважаються система безкоштовної освіти та медичне обслуговування. Утім однією з основних характеричник режиму Кастро стали також репресії. Інакодумців комуністичний режим кидав у тюрми, їх родичі перебували у постійному страху.

«Фідель Кастро утримував владу шляхом залякування людей, використовуючи таємну поліцію, політичні маніпуляції – так, як це свого часу робили Сталін та Гітлер», – розповідає кубинський громадський активіст Френк Кальсон.

«Ціна, котру заплатив кубинський народ – страждання, тортури, те життя, яке їм довелось прожити – це перекриває все хороше, що можна було б сказати про Кастро», – продовжує Кальсон.

Святкова сумна новина

У день його смерті в американському штаті Флорида чимало людей, здебільшого кубинських іммігрантів, влаштували святкування з нагоди смерті Фіделя Кастро.

У місті Маямі тисячі людей вийшли на вулиці з гаслами «Cuba si! Castro no!»

Сигналами автомобілів люди вітали смерть кубинського революціонера та розмахували національними прапорами Куби. Найбільші акції відбулися в районі «Мала Гавана», названому так через зосередження тут великої кількості вихідців з Куби.

Дивіться також: «Чорна п’ятниця» - американський марафон покупок

«Чорна п’ятниця» - американський марафон покупок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

XS
SM
MD
LG