Спеціальні потреби

Актуально

У США орден сестер-домініканок поповнюється молодими послушницями

У середньому, вік церковних служителів 70 років і більше. Щоправда, деякі католицькі ордени у Сполучених Штатах успішно залучають у свої лави нових послушниць. В ордені сестер-домініканок у місті Нешвіл, штат Теннессі, третина монахинь віком до тридцяти років.

У монастирі Святої Цецилії мало що змінилося з часу його заснування 150 років тому -монастирські дзвони відбивають години… сестри-служебниці збираються разом для щоденної молитви.

Проте є й багато нового. Сміх та жваві голоси молодих жінок, які готуються стати сестрами-домініканками. Монастир не бачив стільки послушниць уже кілька десятиліть. Теперішня група першокурсниць становить десять відсотків усього ордену, розповідає настоятелька монастиря сестра Кетрін-Марі:

“Усього нас – 270. Наше поповнення сприяло розширенню ордену. Цього року до нас вступили 27 молодих жінок. Минулого року 23. Для нас – це справжнє благословення”.

Сестра Кетрін припускає, що ці молоді дівчата шукають у вірі захисту від жорстокості сьогодення. Домініканський орден був заснований у важкий для суспільства період та базувався, як каже монахиня, на жертовному служінні іншим:

“Багато жахливих речей творилося в мирському світі. Звідси й з’явився ідеалізм та щире бажання присвятити себе чомусь духовному”.

Це бажання привело в орден послушницю Келі Едмундс. Сильне враження на неї справили сестри-домініканки, що прислуговували в Сіднейському університеті. Вона розповідає:

“Лише поглянувши на них, як вони йшли по території університету, одягнені у свій звичний одяг... Мої друзі студенти-інженери, котрі знали, що я католичка, аж запитали: ‘Хто ці монахині?’ Це стало для мене яскравим прикладом сили релігійного життя”.

Сестра-послушниця другого курсу Вікторія-Марі подалася в орден після закінчення університету. Вона здобула диплом інженера-будівельника, але згодом відкрила для себе, що люди для неї набагато цікавіші, ніж дороги та мости.

“Це була велика зміна в моєму житті - перейти від ‘Що мені робити?’ до ‘Хто я для Господа?’”

Дні для послушниць минають не лише в роботі та молитві. Сестра Келі каже, що здивувалася як швидко вона навчилася насолоджуватися життям:

“У нас було багато цікавих моментів, ми виходили в двір та насолоджуватись красою світу. Ми займалися спортом, ходили гуляти, веселилися разом”.

Тим не менше, студентки проводять багато часу в молитвах та в аудиторіях. Сестра Вікторія призналася, що спочатку було трохи важко:

«Перші кілька тижнів після вступу я думала тільки про те, щоб лягти на диван і провести так цілий день, хоча не думаю, що тут це прийнято робити».

Сестра Келі не вважає своє духовне пробудження унікальним. Вона каже, що вся Римо-католицька церква на шляху пробудження. Це, заявила вона, час весняного пробудження для церкви.

Перед цими дівчатами відкривається багато можливостей. Сестри-домініканки з монастиря Святої Цецилії займаються активною діяльністю по всіх Сполучених Штатах, де навчають понад 13,000 дітей у 34 школах.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG