Спеціальні потреби

В США оновили правила вакцинації для людей з деякими серйозними хворобами


Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) опублікували нові правила вакцинації, згідно з якими щеплення можуть отримати дорослі люди будь-якого віку, в яких є певні супутні захворювання.

В документі йдеться про те, такі люди перебувають в зоні підвищеного ризику, а відтак їм “може бути введена вакцина у випадку, якщо в них немає серйозних алергічних реакцій на жоден із складників вакцини”.

CDC зокрема згадують людей, які живуть з ВІЛ, людей з автоімунними захворюваннями, тих, хто раніше мав синдром Гієна-Барре та параліч Белла. Попри це, в Центрах контролю та профілактики захворювань наголошують, що поки немає даних, наскільки вакцина є безпечною саме для таких людей.

Разом із цим науковці наголошують на тому, що навіть після щеплення важливо дотримуватись загальних рекомендацій лікарів - носити маску, зберігати соціальну дистанцію та уникати скупчень людей.

Наразі в США вакцини виробництва Pfizer-BioNtech і Moderna вже отримали близько 2 мільйонів людей. Згідно з правилами, першими щеплення отримують медики, а також люди літнього віку, які перебувають в будинках догляду. Після них на черзі працівники критично важливих сфер та люди, яким 75 років та більше. Згодом щеплення можуть отримати решта жителів Сполучених Штатів.

Раніше у США зареєстрували шість випадків алергічної реакції серед осіб, які отримали щеплення вакциною Pfizer від COVID-19.

Анафілактичні реакції можуть статись на будь-яку вакцину, але зазвичай, вони є досить рідкісними - приблизно один такий випадок на мільйон доз, зазначається у журналі Science.

Дивіться також: Пандемія сприяла релігійному відродженню у місті Ноел у штаті Міссурі.

Пандемія сприяла релігійному відродженню у місті Ноел у штаті Міссурі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

XS
SM
MD
LG