Спеціальні потреби

Лікування згубних звичок за 54 тисячі доларів в місяць


Новини про американських зірок рідко обходяться без історій про зловживання деякими з них алкоголем, наркотиками, залежність від азартних ігор та інші згубні звички. І чимало з них потрапляють до центрів реабілітації, серед яких є престижні, пристосовані виключно до потреб найбагатших клієнтів. Один з них – центр «Обіцянки» у Малібу у Каліфорнії.

Центр «Обіцянка» - популярний серед голлівудських зіркових алкоголіків та наркоманів. Із видом на Тихий океан та ідеально підстриженою травою газонів він мало подібний на звичайний витверезник. Лінда Барнс, психолог центру, каже, що поведінка зірок та багатіїв впливає на те, що починають вважати нормальним звичайні смертні.

«Я думаю, що люди навіть не хочуть вірити у те, скільки людей навколо них мають згубні звички. Люди можуть потрапити у залежність буквально від чого завгодно. Я відчуваю, що це стає більш розповсюдженим. Зірки задають тон і звичайні люди починають думати, що вживання наркотиків – це нормально».

Реабілітаційний центр «Обіцянки» розташований на території двох маєтків. І потрапити туди може не будь-яка зірка, а найбагатша, а також бізнесмени та урядовці з товстим гаманцем. Тут є тенісні корти, басейни, пропонується вишукане меню. Клієнти можуть розрядитися та подумати про свою поведінку в джакуззі, зручних кімнатах спільного користування та спеціальних місцях для медитації. Менеджери лікарні кажуть, що краса навколо пришвидшує видужання заможних алкоголіків та наркоманів.

І кожен з них отримує багато індивідуальної уваги. Не зважаючи на велику територію, центр приймає не більше двадцяти чотирьох клієнтів одночасно. Можливо, лікуються вони і в розкоші, каже керівник цього центру Дейвід Сек, але його знаменитим пацієнтам приходиться не солодше від звичайних алкоголіків.

«Коли вони зазнають невдачі, це відбувається на очах у всієї публіки. У нас у всіх бувають труднощі у житті і у наших стосунках. Але коли ти – відома особа і ти потребуєш лікування, про це знають всі. Наша позиція – зробити усе можливе, аби захистити таємницю особистості наших клієнтів і дати їм усе потрібне, аби вони остаточно побороли згубні звички».

Аби досягти анонімності клієнтів, усі записи робляться на папері і не вносяться до комп’ютера. У центрі – захищені від прослухування телефонні лінії.

Програма реабілітації базується на традиційному методі дванадцяти кроків і коштує 54 тисячі доларів за місяць. Окремо ще треба доплатити за медичні послуги та препарати. Центр не має дозволу на повноцінне лікування і лиш за потреби запрошує окремих лікарів. Відсоток тих, хто починає знову вживати наркотики чи вдається до іншої згубної поведінки після закінчення лікування, тут набагато менший, ніж у середньому. Втім, і тут трапляються пацієнти, які не можуть вилікуватися від своєї залежності за один раз. Рейчель Полак – онучка знаменитого режисера Сіднея Полака. Вона у цьому центрі вже не вперше, намагаючись побороти залежність від пігулок.

«Ти маєш хотіти вести тверезий спосіб життя. Спочатку, коли я потрапила до “Обіцянок”, я цього не хотіла. Я навчилася бути тверезою, слідуючи інструкціям, але, коли я закінчила лікування, то на цьому і все. Моя життя було нестерпне, я почувалася погано. Люди дуже часто повертаються до рецидивної поведінки через обставини, в які вони потрапляють».

Джон Самокіш каже, що якщо б не лікування, то його проблеми з алкоголем могли б привести до трагічної розв’язки. У реабілітаційному центрі він побував уже три рази.

«У мене було все, що тільки може бути в житті, але я почувався нещасним. У мене був власний бізнес, гарний будинок, все, що пов’язано з успіхом. Але мені це не приносило насолоду. Я весь час думав, а чи достатньо в мене пігулок, аби пережити цей день? Коли я вип’ю наступного разу?».

Майкл Томас, який лікується вже не вперше, каже, що першим кроком до одужання є чесно зізнатися самому собі, що проблема існує. А потім – треба звернутися по допомогу.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG