Спеціальні потреби

Актуально

Чому перепис населення у США став предметом політичних суперечок?

Пандемія коронавірусу збіглась у часі із переписом населення, що у США проводять раз на 10 років. Зараз тривають дискусії про те, чи варто продовжити цей процес, адже на карантині могли опитати не всіх. Чому статистичне питання перепису набуло політичного забарвлення?

У США участь у переписі населення – обов’язкова за законом. Це можна зробити онлайн, поштою або по телефону. До людей, які не зробили цього до травня, додому мав прийти працівник Статистичного бюро. Але через карантин особисті візити до жителів призупиняли, а кількість працівників у кол-центрах скоротили.

За даними Статистичного бюро зараз опитано понад 94% жителів країни.

Спершу з огляду на пандемію бюро вирішило продовжити особисті опитування до кінця жовтня, але потім повернуло граничний термін до попередньої дати – 30 вересня. На початку вересня федеральний суд Каліфорнії заборонив передчасно згортати опитування, проте, як повідомляє AP, деякі регіональні відділки не дослухались заборони.

Демократи виступають за продовження анкетування, але їхні опоненти кажуть, що тоді бюро може не встигнути підрахувати результати у відведений законом час – до кінця року.

Майк Гонзалез, консервативний експерт Heritage Foundation, каже: "Ліві дуже турбуються про перепис тому, що він пов’язаний із двома речами, які вони люблять: політична влада і гроші платників податків. Консерватори менше розуміють вагу цього. Вони більше орієнтуються на приватний сектор, вони не думають, що уряд має бути великим рятівником, натомість, як сказав Джефферсон, має захищати невід’ємні права".

Перепис проводять кожні 10 років, а результати впливають на розподіл півтора трильйона доларів на рік на місцевому рівні.

Каролін Малоуні, конгресвумен-демократка від штату Нью-Йорк, нагадує: "Перепис означає вплив і гроші для громад міста. Якщо ви не-- заповните анкету, ви не отримаєте тієї частини з півтора трильйона доларів, яка вам належить, на житлове будівництво, на продовольчі програми, школи, транспорт. Ваше представництво в уряді основане даних перепису, кількість представників у Конгресі від вашого округу".

У Палаті представників Конгресу – 435 законодавців, і представництво кожного штату безпосередньо залежить від кількості людей, які там живуть. У середньому один конгресмен – на 710 тисяч населення.

За прогнозом Pew Research, після перепису частина штатів може втратити місця у Конгресі, інші – здобути нові. І вирішальне значення тут можуть мати іммігранти, які складають значну частку жителів як ліберальних штатів Каліфорнії та Нью-Йорка, так й більш консервативних Техасу та Флориди. А от штати із меншою кількістю мігрантів – як Алабама, Міннесота та Огайо – можуть, відповідно, втратити місця у Конгресі.

Демократи наполягають, пише NPR, що влада зацікавлена у недорахуванні небілого населення, іммігрантів, меншин та груп, яких важко дістатись: жителів віддалених поселень, індіанців, безпритульних. А якщо їх не врахують, то про них не думатимуть під час прийняття політичних і соціальних рішень.

Джон Бласко, громадський активіст, демократ вважає: "Не важливо, чи ви громадянин або іммігрант без статусу. Якщо ви живете і працюєте в тому ж районі, нам потрібно це знати, щоб зрозуміти, скільки тут живе людей, яким потрібні ресурси".

Але республіканці вказують на розбжність між представництвом штату у Конгресі й справжньою кількістю виборців: якщо у штаті багато негромадян, які не можуть голосувати, то громадяни фактично обиратимуть диспропорційно більше конгресменів.

"Наприклад, округ представниці Конгресу Оказіо-Кортез у Нью-Йорку має дуже високий відсоток негромадян, людей, які не голосують. Але їх врахують у переписі. Округ республіканця Джима Джордана в Огайо має понад 99% громадян, - каже Майк Гонзалез. - Тож вплив громадян-виборців в окрузі Огайо менший, ніж виборів у Нью-Йорку. У кожного виборця в Нью-Йорку є більша виборча сила, бо вони голосують за тих людей, які не можуть голосувати. Це не питання імміграції, це питання громадян чи негромадян".

Торік адміністрація президента Трампа спробувала внести питання про громадянство до запитань перепису, але Верховний суд заблокував цей указ. У липні президент підписав указ про заборону врахування у переписі нелегальних мігрантів.

"Надання представництва у Конгресі та політичного впливу нелегальним іммігрантам – людям, які відкрито знехтували нашими законами – було б перекручуванням наших демократичних принципів. Дозвіл підрахунку нелегальних іноземців з метою відповідного розподілу (місць у Конгресі) також може створити перекручені стимули - такі, як потенційно винагороджування штатів, які заохочують порушення федерального імміграційного законодавства, - що підірве нашу систему управління", - йдеться на сайті Білого дому.

Цей меморандум Білого дому оскаржують в суді.

За 230 років проведення перепису у США питання міграційного статусу ніколи не було включене, а в Конституції йдеться про перепис усіх мешканців країни, без уточнення громадянства. Загалом же в анкеті 10 базових запитань: ім’я, стать, вік, раса, номер телефону, а також дані про те, хто ще живе за цією ж адресою, тож заповнити її можна менш ніж за 10 хвилин.

Дивіться також: ​Експлейнер: Чи буде затримка підрахунку головіс на виборах 2020. Відео

Експлейнер: Чи буде затримка підрахунку головіс на виборах 2020. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Всі новини дня

Канада надасть Україні $11 млн на розмінування

Залишки від російських снарядів, зібрані українськими саперами, у Харкові. 29 листопада 2022. REUTERS/Vitalii Hnidyi

Канада надасть Україні фінансування для розмінування територій. 15 мільйонів канадських доларів (11 мільйонів доларів США) буде виділено для закупівлі обладнання для виявлення та знешкодження наземних мін та боєприпасів, що не розірвалися.

"Українська влада зараз оцінює, що міни виявлені на 30% території країни", - сказала міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Канада уже надає спецзахист для саперів, а також фінансує передові системи розмінування з дистанційним керуванням для очищення великих територій, наприклад сільськогосподарських угідь.

У серпні Державний департамент США схвалив допомогу на суму 89 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні оснастити та навчити 100 команд з розмінування та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися.

"Ми ніколи не похитнулися у нашій відданості світу, вільному від мін", - написала Жолі у Twitter, нагадавши про 25-ту річницю Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення.

Раніше про домовленість щодо збільшення допомоги Канади у розмінуванні українських територій повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У статті використано матеріали Reuters

ЄС і США хочуть уникнути торговельної війни довкола субсидування «зелених» технологій

Емануель Макрон після переговорів з Джо Байденом сказав, що дискусії у Вашингтоні зокрема торкалися можливих негативних наслідків американського «Закону про зниження інфляції» для Європи і висловив упевненість, що проблеми будуть подолані. 1 грудня 2022 р.

Чільні представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки кажуть, що готові працювати над тим, аби уникнути проблем у торгівлі між партнерами внаслідок економічної політики, яка впливає на умови промислової конкуренції.

Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було.
Джо Байден

Йдеться про масштабні пропозиції уряду президента Джо Байдена відповідно до ухваленого Конгресом у серпні, «Закону про зниження інфляції» (Inflation Reduction Act «IRA»).

Акт передбачає податкові та інші заохочення на $430 мільярдів, що мали б сприяти розвитку галузей для збереження довкілля, а також можливість зменшення цін для американців.

Європейці стурбовані тим, що фінансові стимули створять переваги для американських підприємств і несправедливо знизять конкурентоспроможність європейських.

«Є ризик, що IRA може призвести до несправедливої конкуренції, може закрити ринки і зруйнувати ті ланцюги постачання, які вже зазнали випробувань КОВІДом», - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн цього тижня в Бельгії.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на гасло «Купуй американське!», яке в основі цієї ініціативи США, і на те, що вони назвала «податковими знижками, які можуть призвести до дискримінації», а також «субсидіями виробникам, що можуть призвести до перегонів у субсидіях».

«Дозвольте мені заявити чітко: конкуренція - це добре. Вона підштовхує нововведення, посилює ефективність і забезпечує просування вперед, і таким чином знижує вартість чистих технологій. Конкуренція між Європою і Сполученими Штатами може підштовхнути промисловість і там, і там до покращення, оновлення і швидших перетворень», - підкреслила президентка Єврокомісії, зауваживши, що «ми не лише створимо добре оплачувані робочі місця у Європі та США, але ми також знизимо глобальні ціни чистих енергетичних технологій».

Слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації.
Еммануель Макрон

Але вона наголосила, що це можливо лише при конкуренції «на рівних умовах» і закликала працювати зі США, а також «змінити наші власні правила, щоб сприяти інвестиціям» в переході економіки Європи на чисті технології.

Ці питання були порушені під час державного візиту французького президента Емануеля Макрона до США на початку грудня.

Макрон сказав в інтерв’ю американському телеканалу CBC News, що американські субсидії «вбивчі», для європейських галузей, бо вони «в 2-3 рази вищі ніж у Європі».

Французький президент наголосив, що особливо в умовах російської війни в Україні «слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації і навіть американського суспільства».

Американський президент Джо Байден погодився з можливістю «поправок», які б знизили загрозу дискримінації.

«Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було», - сказав Байден.

Еммануель Макрон сказав, що його переговори з Байденом підтвердили повну тотожність позиції «щодо української ситуації», і що розмови про IRA були «дуже плідні й глибокі».

«Ми подолаємо їх (побічні наслідки IRA)», - заявив французький лідер.

Дивіться також:

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Більше

XS
SM
MD
LG