Спеціальні потреби

Тимошенко отримала 180 томів кримінальної справи


Тимошенко отримала 180 томів кримінальної справи

Генпрокуратура забезпечила Юлію Тимошенко чтивом. 180 томів налічує кримінальна справа, яку вручили для ознайомлення лідеру партії «Батьківщина». Про це повідомила сама Тимошенко у своєму Твіттері під час допиту в ГПУ у вівторок.

«Зараз в ГПУ. Дали на ознайомлення 180 томів кримінальної справи про виплату пенсій. Молодці! Добре попрацювали. Знайшли справжнього злочинця», – іронізує екс-прем'єрка.

Видані їй матеріали кримінальної справи опозиціонер назвала «макулатурою». А вийшовши від слідчого, прокоментувала для журналістів зміст першого тому, з яким встигла ознайомитись.

За її словами, він складається зі свідчень, зібраних з колишніх підлеглих. На думку Тимошенко, висунуті їй звинувачення абсурдні та бездоказові. Вона вкотре наголосила, що вважає справу політичним замовленням.

При цьому політик запевнила, що має намір переглянути всі 180 томів якнайшвидше і піти в суд.

«Знайомитись я буду достатньо швидко, тому що я хочу якомога скоріше подивитися в очі тим суддям, які сьогодні виконують політзамовлення. Хочу подивитись, як вони остаточно будуть втоптувати в бруд свої мантії. Хочу подивитись, як вони будуть приймати рішенням там, де нема абсолютно злочину, і де вони будуть виносити політичні вироки на замовлення Януковича», – сказала Тимошенко.

Утім, лідер опозиції матиме змогу ненадовго відірватись від читання матеріалів своєї кримінальної справи. На свято 8 березня Тимошенко поїде в Дніпропетровськ перевідати маму. Дозвіл на це «двічі невиїзній» опозиціонерці видав слідчий Генпрокуратури.

Як повідомила прес-служба ГПУ, «слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України сьогодні розглянув та задовольнив клопотання Юлії Тимошенко щодо поїздки до міста Дніпропетровська 8 березня цього року».

Екс-прем'єрка не полишає також надій відвідати Брюссель. Про це вона заявила в інтерв'ю польським журналістам. Як повідомила Тимошенко, її запрошено взяти участь у саміті Європейської народної партії наприкінці березня. Отож політик планує подати нове клопотання в ГПУ, щоб їй скасували підписку про невиїщд. При цьому Тимошенко висловила переконання, що дозвіл залежить особисто від президента.

«Це не прокуратура дозволяє або не дозволяє мені виїзд до Брюсселя. Це результат вказівок, які даються президентом, який управляє і прокуратурою, і судами», – наголосила опозиціонер.

Раніше Тимошенко вже двічі отримувала відмову від Генпрокуратури на поїздку до Брюсселя на запрошення керівництва Європарламенту. У понеділок 28 лютого опозиціонерка розмістила на своєму Твіттері жартівливе повідомлення, що їй вдалося побувати в ЄС, попри заборону ГПУ. Як вона уточнила, це «був обід з послами країн ЄС вдома у посла Франції».

А тим часом соратник екс-прем»єрки Юрій Луценко вже отримав від ГПУ відмову на своє клопотання. Екс-міністра внутрішніх справ відмовились звільнити на поруки, хоч клопотання про це підписали близько 100 народних депутатів. Генпрокуратура відмовилась також звільнити з-під варти і відпустити на поруки екс-міністра екології Георгія Філіпчука.

«Сьогоднішня відмова – це ще один штрих до «незалежного» правосуддя, яке насправді є правосуддям вибірковим», – заявив на це депутат від «Народної самооборони» Юрій Гримчак.

Він нагадав, що нещодавно на поруки був відпущений син депутата-реґіонала, який звинувачується у жорстокому вбивстві, і висловив переконання, що відмова відпустити Луценка і Філіпчука має суто політичну мотивацію.

1 березня принесло ще одну невеселу новину: один з учасників «підприємницького Майдану» Ігор Гаркавенко, що утримується в СІЗО, на знак протесту проти політичних переслідувань активістів «Майдану» оголосив безстрокове голодування.

Нагадаємо: влада звинувачує екс-прем'єра Юлію Тимошенко у нецільовому використанні «екологічних» коштів на виплату пенсій та у незаконній закупівлі автомобілів швидкої допомоги.

Екс-міністрові Юрію Луценку інкримінують завищення зарплати водієві, а також продовження строків розслідування справи про отруєння президента Ющенка. Активістів «податкового Майдану» притягнуто до відповідальності за пошкодження гранітного покриття площі під час встановлення наметів протестувальників.

XS
SM
MD
LG