Спеціальні потреби

Актуально

Чеченські жінки живуть у страху

Чеченські жінки живуть у страху

Влада Чечні наказала урядовим працівникам одягатися консервативно, включаючи покрівлю голови для жінок та дотримання ісламського кодексу одягу по п’ятницях. Нині більшість жінок у Чечні покривають голови, але це вже не особлива ознака і не вибір. Натомість, головні убори продовжують посилювати напругу між урядом та громадянами.

При вході до школи в Грозному - столиці Чеченської Республіки два охоронці зі зброєю наказують жінці покрити свою голову перед входом у клас.

Молода студентка неохоче шукає щось у своїй сумці перед тим, як витягнути чорний шовковий шарф.

Під пильним оком Кремля, лідер Рамазан Кадиров, перетворює повстанську Чечню на консервативну мусульманську державу. Чеченські жінки вперше за три покоління покривають свої голови. В офіційно атеїстичному Радянському Союзі жінки Кавказу спалили свої головні убори, намагаючись переконати молоде покоління не попадати під релігійний вплив.

Маліка Омарова є голова Об’єднання жінок у Грозному.

“Головні убори – це символ чистоти та цінностей. Коли я була студенткою, ніколи не покривала голову, бо мене ніхто не примушував. Проте, я хочу, щоб наші жінки покривали голову – це в нашій крові. Саме це робить нас чеченцями”.

Чечня стала свідком двох сучасних, найбрутальніших сепаратистських війн за останні два десятиліття, які позначились жорстокістю обох сторін - повстанців та федеральних сил. Щоправда Кадиров – колишній повстанець, що перейшов на сторону противника після першої війни, приніс видимість стабільності в Чечні, яка зазнала значного впливу з боку Кремля. Проте, під час правління Кадирова регіон також зазнав відродження ісламських вірувань та традицій.

В нинішніх чеченських кафе та магазинах більшість головних уборів символізують це ісламське відродження.

Битва, яка розгорнулася за межі університетів, до офісів та на вулиці, де за останній рік пройшла хвиля атак на жінок за небажання покривати голову. Кадиров спростовує причетність до цього своїх людей.

Зарґан Махажієва, голова регіональної правозахисної організації в Грозному, переконана, що покрівля голови має бути за вибором для нинішніх чеченців.

“Ми не повинні примушувати наших жінок покривати голову, це бажання має виходити з їхнього серця. Це стало ще однією проблемою у Чечні. У нас і без того чимало проблем, ми насилу впоралися з травмами, завданими двома війнами. Скільки ще маємо перетерпіти?”


Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG