Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США розглядає законопроект «Про безпеку хімічних речовин»

Американська Академія Педіатрів закликає до оновлення законодавства, що регулює використання хімічних речовин у товарах широкого вжитку. Серед активістів, які прийшли до Капітолію вимагати від конгресменів прийняття Закону про безпеку хімічних речовин, - зірка Голівуду та мати двох дітей Джессіка Альба. Вона - речниця Коаліції «За безпечні хімічні речовини заради здорових родин». Це - одна з громадських організацій, які лобіюють прийняття закону, що має замінити Закон «Про контроль за токсичними речовинами» 1976 року.

Новий законопроект був внесений сенатором Френком Лаутенбергом у квітні. У разі прийняття законопроекту стане незаконним застосування ряду хімічних речовин у товарах широкого вжитку. Крім того, буде запроваджено більш жорсткий механізм надання дозволу на застосування нових хімікатів.
Закон також визнає особливу вразливість дітей до хімікатів. Все більше наукових досліджень підтверджують, що токсичні речовини є найбільшим фактором виникнення у дітей ряду захворювань.
Сенатор Лаутенберг каже, що ігнорувати цю проблему стало занадто ризиковано.

«Ситуація стала небезпечною та неприйнятною. Ми робимо все, щоб мій законопроект «Про використання безпечних хімікатів» був прийнятий. Він має примусити виробників доводити безпеку їх продукту», – говорить сенатор.

Діти більш уразливі до токсинів, ніж дорослі, оскільки мають меншу вагу тіла, тому небезпечні речовини у повітрі, їжі та воді шкодять їм набагато більше. Крім того, вони постійно тягнуть все в рот та грають на підлозі, що робить їх більш незахищеними. Педіатри кажуть, що дуже важко визначити, як саме тисячі хімічних речовин у довкіллі впливають на розвиток дитини. Тому, каже дитячий лікар Лео Трасенд, краще бути обережним і просто жорстко контролювати наявність хімікатів, біля яких можуть опинитися діти:

«Існуючий закон 1976 року містить положення презумпції безпеки хімікатів – безпечний, поки не доведено інше. Агентство з охорони навколишнього середовища не має повноважень відкликати з ринку хімікати, щоб переконатись у їх безпеці для здоров’я людини, перед тим, як дозволяти їх вживання. Так що сьогодні ми експериментуємо з життям наших дітей та родин загалом».

Педіатри кажуть, що на ранніх стадіях розвитку дітей навіть мінімальні дози токсичних речовин можуть призвести до затримання розвитку їх внутрішніх органів та потенційно призвести до хронічних захворювань. Крім того, дитячий організм не має ензимів, які розщеплюють та виводять з тіла токсичні речовини. Американська Академія педіатрів підтримує запровадження більш жорсткого механізму контролю.

«Ми виступаємо за закон, який би контролював використання хімікатів у товарах широкого вжитку та не дозволяв їх попадання на ринок, якщо вони містять небезпечні елементи чи небезпечну концентрацію певних речовин, яка може бути токсичною», – говорить президент Академії Роберт Блок.

Прихильники нового закону кажуть, що не можна ігнорувати і інтереси хімічної індустрії. Втім, законодавці, медики, та навіть самі представники індустрії погоджуються, що здоров’я населення має бути пріоритетом.

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG