Спеціальні потреби

Акція протесту «Окупуй Чикаго» збирає все більше прихильників


З початком демонстрацій, що прокотилися Сполученими Штатами під егідою «Окупуй Вол Стріт», у США дедалі більше зростає невдоволення економічною політикою уряду. Так у Бостоні, десятки протестуючих були арештовані за те, що відмовилися залишити Дюві парк. А у столичному Вашингтоні протестуючі сподіваються, що їм подовжать дозвіл на проведення демонстрацій. Загалом, акція «Окупуй Вол Стріт» дала початок багатьом новим проявам громадського невдоволення, які намагаються привернути до себе увагу.

У Чикаго, поблизу будівель Федерального Резервного Банку, Торговельної Палати та офісу Банку Америки, можна чути дедалі більше невдоволених голосів. Протест «Окупуй Чикаго», який можна назвати відлунням масової акції «Окупуй Вол Стріт», сьогодні стає дедалі потужнішою силою. Щотижня до нього приєднуються нові учасники.

«Акція «Окупуй Вол Стріт», як і інші прояви громадського невдоволення, що відбуваються по країні, проходять у досить цікавий час. Нам треба переосмислити речі, які складалися у теперішню систему роками», – каже директор громадської організації Grassroots Collaborative Аміша Пател.

Попри те, що ці протести у Чикаго перекинулися з акції «Окупуй Вол Стріт», яка почалася кілька тижнів тому в Нью-Йорку, за словами Аміши, невдоволення жителів Чикаго економічним станом регіону накопичувалося уже давно.

«Протягом багатьох місяців чимало місцевих організацій збиралися і обговорювали, як повернути людям Чикаго. Мова йде про школи, робочі місця, нерухомість – речі, з якими наше суспільство стикається кожного дня», – стверджує Аміша Пател.

Група Аміші організувала протести під час зустрічі представників Асоціації Банкірів Іпотеки і Промислової Асоціації. Натхненні успіхом акції, вони за підтримки активістів руху «Окупуй Чикаго», почали протягом тижня проводити мирні акції протесту щодня. Кожного разу під різними гаслами. Наприклад, у цей день кілька сотень людей зібралися біля офісу чиказької асоціації ріелтерів, щоби висловити своє обурення нинішнім іпотечним кредитуванням.

«Ми всі маємо власні невдоволення, які зосереджуються навколо кількох головних речей. І найбільша з них – політична відповідальність», – говорить пенсіонер Рой Алґрен.

Рой Алґрен - військовий ветеран на пенсії. Він каже, що протести у Чикаго, які лиш тепер набирають обертів, повинні були спалахнути ще кілька місяців тому.

«Ми повинні були почати ці масові акції протесту на вулицях ще кілька місяців тому. Сталася затримка, але надалі ми будемо ставати все потужнішою силою», – говорить активіст.

Бажання Роя можуть справдитися. Організатори протестів готуються провести набагато потужніші демонстрації у травні, коли в Чикаго одночасно прибудуть десятки тисяч людей на саміти Великої Вісімки і НАТО.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG