Спеціальні потреби

Як правильно вибирати дитяче авто-крісло?


Американський Страховий інститут безпеки дорожнього руху (IIHS) оприлюднив результати останніх випробувань із безпеки дитячих крісел для машини. Дослідники зосередилися на кріслах для дітей віком у понад чотири роки. Загалом результати позитивні: тепер на ринку США значно більше безпечних крісел, порівняно з тими, що можуть не захистити дитину у випадку аварії. Що ж потрібно знати батькам, коли вони обирають крісло для дитини?

Правильно вибрати дитяче авто-крісло – це справа не проста. Вибір – надзвичайно багатий, але єдиних стандартів безпеки немає. Головний дослідник Дейвид Забі пояснює:

«Проблема в тому, що не існує єдиного стандарту щодо крісла. Без наших рейтингів, єдиний шлях для батьків перевірити крісло – це випробувати його на власній дитині, у власній машині».

І від правильного вибору крісла може залежати життя дитини. У випадку аварії, неправильно підібране крісло може призвести до серйозних травм чи навіть смерті дитини.

Страховий інститут безпеки на дорогах перевірив на безпеку положення ременів 72 моделей дитячих авто-крісел, каже Дейвид Забі:

«Ми визначаємо безпеку сидіння шляхом перевірки положення ременів на різних моделях крісел і на різних типах автомобілів».

21 модель авто-крісел для дітей, віком у понад 4 роки, отримали найвищу оцінку. Одне з них – Harmony Secure Comfort Deluxe.

«Ви можете побачити, що цей ремінь лежить повністю горизонтально на стегнах дитини, а не на животі. Застібка допомагає тримати верхній ремінь рівно посередині між плечима. Ці ремені можуть забезпечити гарний захист у результаті аварії», – каже Дейвид Забі.

Дослідники встановили, що 8 моделей крісел не відповідають стандартам безпеки, включно з Evenflo Generation 65.

«Основна проблема у тому, що поясний ремінь лежить занадто високо на животі. Також інший ремінь знаходиться занадто близько до шиї дитини, що спричиняє дискомфорт. Дитина почне крутитися і зсувати ремінь і у випадку аварії він не зможе її захисти», – пояснює Дейвид Забі.

Отже Інститут рекомендує батькам самим оцінити положення ременів у кріслі дитини. А у разі сумнівів зайти на веб-сайт інституту, де опубліковано повний список як безпечних крісел, так і тих, що не відповідають стандартам безпеки. Цей список ви зможете знайти за наступним посиланням.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG