Спеціальні потреби

Китай закликав Бірму не поспішати з демократичними реформами


Китайська урядова газета застерігає проти «занадто поспішних» демократичних змін у Бірмі, стверджуючи, що для вирішення проблем країни однієї демократії мало.

Видання визнає, що недавні реформи бірманського уряду дали країні надію на краще майбутнє. Водночас автори статті попереджають про небезпеку «демократії західного зразка», і додають, що поспішні реформи створюють сприятливе середовище для екстремізму.

Як приклад газета наводить нещодавній конфлікт між буддистами і мусульманами на сході Бірми. Нагадаємо, що внаслідок сутичок загинули десятки людей, кілька тисяч були змушені покинути свої домівки.

У статті під назвою «Демократія – не панацея від проблем Бірми» зазначається, що подібні конфлікти можуть загостритися і вийти з-під контролю, якщо країна буде занадто покладатися на західну модель державності.

Китай тісно співпрацював з авторитарним військовим режимом Бірми, який минулого року передав владу номінально цивільному уряду, а пізніше провів ряд політичних і економічних реформ.

Наводячи у приклад ситуацію в Єгипті, автори статті наголошують, що нестабільність може охопити і Бірму, якщо демократичні перетворення матимуть поспішний характер.

«Вибори можуть викликати ще більшу роз’єднаність населення і спровокувати подальші релігійні конфлікти», – йдеться у статті.

У публікації також сказано, що «поява одного або двох демократичних лідерів» не вирішить міжетнічних протиріч в країні. Ця теза, ймовірно, стосується лідера бірманського демократичного руху Аун Сан Су Чжі, яку нещодавно було обрано у парламент. Автор публікації висловлює сумнів у тому, що лауреат Нобелівської премії миру Су Чжі та очолювана нею «Національна ліга за демократію» зможе примирити етнічні групи, оскільки демократи не мають конкретних пропозицій щодо вирішення конфлікту.

Відео

XS
SM
MD
LG