Спеціальні потреби

«Google залишає Китай» - повідомляють китайські мас-медіа


Китайські мас-медіа кажуть, що американська корпорація Google буде припиняти свою діяльність у Китаї після висловлюваних нарікань на цензурування і хакерські атаки і що вона повідомить про це в найближчому часі. Google, як дотепер, втримується від будь-яких коментарів у цій справі.

Google у січні несподівано заявив про готовність залишити Китай з огляду на хакерські атаки і свої занепокоєння урядовим цензуруванням.

Одна з найвідоміших у Китаї економічних публікацій China Business News цитує слова не названого поіменно посадовця, який працює в одному з китайських філіалів Google про те, що ця корпорація планує покинути Китай наступного місяця.

Керівники Google не коментували цього повідомлення. Речниця компанії Котні Гон лише нагадала, що Google залишається непохитним у своєму рішенні щодо відмови фільтрувати зміст своїх пошукових сайтів, чого домагається китайський закон.

«Ми дуже ясно дали до зрозуміння, що не наміряні піддавати само-цензурі наші пошукові результати. Очевидно, що ми енергійно обговорюємо цю справу з китайським урядом, хоч ми не будемо коментувати змісту цих розмов».

Довголітній аналітик із китайських питань Джім Мекґреґор із фірми APCO Worldwide каже, що його не дивує рішення Google про вихід з Китаю:

«Ніхто не знає коли саме це станеться, бо це лише повідомлення кількох медіа-точок, але мені здається, що вихід Google з під китайського цензурування є неминучим, адже він заявив, що більше не цензуруватимуть пошукові сайти, а китайський уряд не може з цим погодитись. Отже все зводиться до того, коли саме це може трапитись».

Мекґреґор переконаний, що Google в своїй діяльності в Китаї керується більш ідеологічними, ніж комерційними міркуваннями, а інтенсивність цієї дилеми привертає здебільшого увагу до «погіршення бізнесової ситуації» для іноземних компаній в Китаї:

«Останніми місяцями посилену увагу тут присвячують цьому питанню мас-медіа, а ділові компанії демонструють своє незадоволення, на що тепер китайський уряд починає звертати тепер увагу. Міністерство торгівлі закликає бізнесменів обговорювати ситуацію, а прем’єр-міністр Вен Жібао під час прес-конференції сказав, що він не зустрічався з іноземними бізнесменами впродовж майже 3 років і що він наміряний почати це робити».

Втім речник міністерства закордонних справ Китаю Чін Ганг висловив сподівання, що вихід Google з Китаю не матиме значного впливу на бізнесову ситуацію в країні. Він назвав, його рішенням «індивідуальним справою однієї компанії», що не матиме впливу на інвестиційний клімат Китаю. «Іноземні компанії, що отримують прибутки в Китаї, повинні шанувати закони країни», - зазначив посадовець».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG