Спеціальні потреби

США звинувачують Китай в економічному кібер-шпигунстві


Працівники торгової палати США у Вашингтоні були здивовані дізнатися, що за кожним їхнім рухом в офісі більше ніж рік уважно стежили невідомі, за тисячі кілометрів від них. Хакери, яких підозрюють у зв’язках з китайським урядом, отримали доступ до їх комп’ютерної мережі, звідки викрадали інформацію про найбільші американські компанії, їхні плани та стратегії розвитку на ринку.

«Ми ще ніколи не потрапляли у ситуацію, коли якась країна виділяє великі ресурси, щоб викрадати у нас економічну інформацію, а потім використовувати її проти нашої економіки», – каже конгресмен-республіканець Майк Роджерс.

Стеження було таким всеохоплюючим, що навіть термостат у Торговій палаті передавав китайцям якусь інформацію. А одного разу, принтер у цьому ж офісі почав друкувати китайською мовою – очевидно хтось у Китаї випадково роздрукував через нього свої документи.

Американські Конгресмени заявляють, що Китай розгорнув небачену раніше кампанію економічного шпигунства проти Сполучених Штатів. За даними правоохоронців кожної хвилин у США фіксується сотні кібер-атак спрямованих проти комп’ютерних мереж американського уряду та корпорацій.

Вкінці 2009-го року хакери, яких пов’язують з китайським урядом, зламали сервери компанії Ґуґл і викрали приватну інформацію з поштових скриньок китайських активістів правозахисників. Майже одночасно хакери проникли у сервери 29-ти американських корпорацій – Інтернет-компаній, хімічних заводів, банків.

Два роки тому, працівник компанії «Форд» передав китайцям тисячі сторінок технічної документації нового гібридного двигуну, який розробляв «Форд».

Також вважається, що одразу ціла серія кібер-атак з Китаю була спрямована, щоб дістати ескізи американського літака винищувача «Стелс». За дивним збігом обставин, новий китайських літак, як дві краплі води схожий на американський аналог.

За даними американської розвідки, внаслідок економічного шпигунства Сполучені Штати втрачають 250 мільярдів доларів щороку.

Представники китайського посольства у США кажуть, що у американців немає жодних доказів причетності їх уряду до хакерських атак і називають звинувачення безвідповідальними.

XS
SM
MD
LG