Спеціальні потреби

Опитування: більшість китайських бізнесменів неохоче співпрацюють з Японією


Недавно проведене опитування представників китайських ділових кіл вказує на те, що більшість із них має проблеми у веденні ділових справ з японськими компаніями з приводу погіршення китайсько-японських відносин.

Опитування, результати якого оприлюдненого в середу, було проведено в трьох країнах – Китаї, Японії Південній Кореї.

Приблизно 60% керівників китайських ділових кіл заявили, що вони не можуть настільки відокремити бізнес від політики, щоб співпрацювати з японськими компаніями.

Приблизно подібна кількість південнокорейських лідерів ділових кіл заявили, що вони також намагаються уникати мати справу з японськими бізнесами з приводу дипломатичних суперечок.

Проте японські бізнесмени були більшими оптимістами. Вісімдесят відсотків із них сказали, що вони мають ділові відносини з компаніями із двох згаданих країн.

Багато людей у Китаї і Південній Кореї і досі роздратовані на Японію з приводу окремих територіальних суперечок і того, що вони вважають байдужістю щодо свого імперіалістичного минулого.

Опитування було проведено перед тим, як прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе минулого місяця відвідав святиню Сінто, яка вшановує 2.5 мільйона японських жертв війни, включно з 14 особами, засудженими за злочини під час Другої світової війни.

Китай і Південна Корея, які були серед головних жертв японської імперіалістичної агресії, вважають такі відвідини до святині Ясукуні доказом, що вона не розкаялася за свої злочини.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG