Спеціальні потреби

Китай блокує LinkedIn


Мітингувальники тримають в руках фото квітки жасмину під час протестів.

Китай посилив моніторинг мережі Інтернет в країні та тимчасово заблокував доступ до LinkedIn, найбільшої професійно-орієнтованої соціальної мережі, а також пошуки імені посла США в Китаї.

Сайт LinkedIn став недоступним в п’ятницю вечері невдовзі після того, як один з його користувачів започаткував на форумі обговорення ідеї Жасмінової революції в Китаї. Слово «жасмин» віднедавна стало асоціюватись в Китаї із антиурядовими настроями та протестами, що прокотилися Тунісом, Єгиптом, Лівією та іншими країнами Близького Сходу.

Китайська влада мобілізувала десятки тисяч правоохоронців у відповідь на виголошені в мережі Інтернет заклики до «Жасмінової революції». Правозахисники заявили, що напередодні оголошених дат мітингів, щонайменше 80 відомих активістів та дисидентів були затримані, або обмежені в пересуванні.

В протестах взяли участь кількасот людей в десяти китайських містах.

Посол США в Китаї Джон Гантсман був помічений на мітингу в Пекіні минулої неділі. Американське посольство заявило, що це було простим збігом, а Гантсман просто відвідував торговельний центр разом із родиною.

В п’ятницю у відповідь на пошукові запити з іменем посла, популярний сайт Sina Weibo видавав повідомлення про неможливість виконати пошук через «діючі закони, норми та постанови».

Американська компанія LinkedIn стверджує, що майже мільйон із 90 мільйонів її користувачів живуть у Китаї. Компанія стверджує, що блокада її сайту є частиною «ширших заходів уряду Китаю» та зачіпає і інші сайти. Вже в п’ятницю ввечері LinkedIn знову став доступним китайським користувачам.

Китай регулярно блокує доступ до сайтів міжнародних новин, включно із сайтом «Голосу Америки», та обмежує телевізійне висвітлення певних подій.

Інструменти моніторингу Інтернет, які використовує Китай, також дозволяють блокувати пошук за певними словами та темами, які, на думку влади, є антиурядовими. Заворушення на Близькому Сході обмежено висвітлюються китайськими ЗМІ.

Західні правозахисні групи критикували Китай за намагання обмежити доступ китайців до інформації ззовні. В нещодавній промові президент Китаю Ху Цзіньтао підкреслив, що в Китаї необхідно створити «систему соціалістичного менеджменту».

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG